לא נשלם בדם. ח"כ ענת ברקו
לא נשלם בדם. ח"כ ענת ברקוצילום: לשכת ח"כ ברקו

ח"כ ד"ר סא"ל במיל' ענת ברקו התייחסה הבוקר (שני) בעמוד הפייסבוק שלה לדיווחים אודות הסכמים על רגיעה בגבול רצועת עזה.

"אם למישהו נראה שאבו מאזן יגיע על כידוני צה"ל לעזה, הוא טועה ובגדול", ציינה ברקו, "כל הסדרה בעזה חייבת להיות אל מול מצרים, שנים אני מצביעה על כך".

"אם תשימו לב, כל הפסקת אש, כל הסדרה בעזה ובוררות אפשרית עוברת דרך מצרים. מעבר רפיח הוא הפתח מעזה לעולם הערבי ולשם העזתים מכוונים ומשתייכים. לכן, והיה אם יוקמו שדה תעופה ונמל שישרתו את עזה, מתוכנן למקמם במצרים. כך יתאפשר לעסוק בשיקום עזה וכן יהיה בכך מינוף לכלכלה המצרית הקורסת", ציינה ברקו.

לדבריה, "הסכנה היא כי זמן הרגיעה, שיהיה בידי החמאס ישמש להתעצמות החמאס עד הסבב הבא. אם חמאס ימשיך בטרור מכל סוג: עפיפוני ובלוני תבעירה ואפילו על נר דולק... אסור להבליג על קלה כחמורה. ויתור והבלגה פותחים לחמאס את ה'תיאבון' לביצוע טרור נגדנו ופוגעים בהרתעה".

"לא נראה שיהיה פיוס אמיתי בין הפתח לחמאס בעתיד הנראה לעין. למעשה, אבו מאזן חשב שצה"ל יעשה לו את כל העבודה בעזה ולנו אין כוונה לשלם בדם חיילינו כדי שהפתח יחזור לעזה", הסבירה ברקו.

בהמשך ציינה ברקו, "כל נושא ההסדרה ברצועת עזה חייב לכלול את שחרור שני החיילים שאול וגולדין והאזרחים שלנו.שלא תטעו, העניין נמצא בראש מעייניו של ראש הממשלה. נושא השבויים והנעדרים עולה בדיונים רבים ובישיבות עם ראש הממשלה. אנו לא נשכח את החיילים והאזרחים הנמצאים בידי החמאס, יש לנו מחויבות מוסרית לשחרר אותם ובהקדם".