"לבנות את ירושלים - בלי אנטישמיות"

המשנה לראש עיריית ירושלים, דב קלמנוביץ', במתקפה חריפה על קמפיין הבית היהודי בעיר. "ההיסטוריה תשפוט לרעה את מי שמסית".

בני טוקר , כ"ו באב תשע"ח

מתוך המודעה הפרובוקטיבית
מתוך המודעה הפרובוקטיבית
צילום: דוברות הקמפיין

המשנה לראש העיר ירושלים, דב קלמנוביץ', מותח ביקורת חריפה על קמפיין סיעת 'הבית היהודי' בירושלים שהציג שלושה מהמועמדים לראשות העיר בלבוש חרדי לצד הכותרת ''רק בית יהודי מנצח יבלום את השפעת החרדים''.

קלמנוביץ' מגדיר בשיחה עם ערוץ 7 את הקמפיין 'אנטישמי', ואומר: "מי שנחשף לעיתונות באירופה ונזכר באיורים ישנים - מזדעזע. צריך להוקיע את הקמפיין הזה. זו טעות חמורה ומי שעשה את זה צריך להתפטר ומי שתומך במפלגה הזאת, צריך לומר, 'ידינו לא במעל'".

בדבריו קורא קלמנוביץ' למפלגת האיחוד הלאומי לבטל את הברית עם הבית היהודי בירושלים ולהצטרף לסיעת 'מאוחדים'. "גדולי רבני הציונות הדתית הולכים עם מגבעות, טובי ילדינו מעוטרים בפאות. אז להציג את זה בקמפיין בירושלים כמשהו שלילי? ועוד על ידי מי שקורא לעצמו בית יהודי? אני קורה למנהיגי האיחוד הלאומי להתנער מהאנטישמיות הזאת ולחבור לסיעת 'מאוחדים' שפועלת למען בניינה של ירושלים".

''ההסתה הזאת מביישת את כולנו. אפשר לבנות את ירושלים בלי אנטישמיות ואנחנו בקשר גם עם הרב ליאור והרב מזוז כדי לצאת מהמסגרת ולעשות שותפות. מי שמסית ומדיח, ההיסטוריה תזכור אותו לרעה והוא ייעלם מהמפה הפוליטית", מסכם קלמנוביץ'.