אורחים בהר הבית
אורחים בהר הבית צילום: מנדי הכטמן, פלאש 90

נבחרת עיראק בכדורגל היא אורחת הרשות הפלשתינית בימים אלה. הנבחרת העיראקית קיימה משחק מול הנבחרת הפלשתינית וקיימה סיורים באתרים שונים בהם גם... הר הבית, ובלשונם 'אל אקצה'.

את הביקור במסגד אל אקצה קיימה הנבחרת האורחת היום (שני) בבוקר ולאחריו הצטלמה על מדרגות המתחם וקיימה סיור מקיף בעיר העתיקה. כך מדווח מאור צמח, יו"ר תנועת 'לך ירושלים', העוקבת אחר האירועים במזרחה של הבירה.

את הסיור חתמה נבחרת עיראק באחד ממלונות מזרח ירושלים, שם התקבלה על ידי בכירים ברשות הפלשתינית, בהם גם ג'יבריל רג'וב, יו"ר ההתאחדות הפלשתינית לכדורגל, חברי הוועד האולימפי הפלשתיני ונכבדים נוספים.

צמח מציין כי משחק הכדורגל עצמו בין הנבחרות התקיים בא-רם שמצפון לירושלים ביום שישי האחרון ובו ניצחה הנבחרת האורחת בתוצאה 3:1. עוד מציין צמח כי במהלך המשחק עצמו הניפו הצופים כרזות ועליהן תמונתו של מנהיג עיראק בעבר, סאדם חוסיין.

בהקשר זה נזכיר את ימי מלחמת המפרץ בהם עודדו הפלשתינים את ירי הטילים מעיראק על ישראל. באותם ימים נישאה בפי הפלשתינים הקריאה 'יא-סאדאם יא חביב אודרוב אודרוב תל אביב' (סאדאם החביב, הכה את תל אביב), קריאה שהניבה זעם גם בחוגי השמאל הישראלי.

מאור צמח מסכם ואומר: "רק תחת ריבונות ישראל בהר הבית מתאפשרת חופש פולחן לכל הדתות. את אותו חופש יש לאפשר ליהודים המעוניינים לעלות להר הבית. בנוסף חשוב לקבוע נוהל לליווי משלחות בכירים המגיעים מהעולם הערבי לביקורים בהר הבית, ולמנוע מהרש"פ להשתלט ולהפגין נוכחות בירושלים בעת ביקור משלחות מהעולם הערבי בירושלים".