יקב טורא:
עפיפוני תבערה לא יפחידו אותנו

ורד בן סעדון, מבעלי יקב 'טורא', מספרת על שני עפיפוני התבערה שנשלחו להבעיר את כרמי היקב ללא הצלחה. האם המודל העזתי מגיע לשומרון?

שמעון כהן - ערוץ 7 , כ"ו באב תשע"ח

 עפיפוני תבערה לא יפחידו אותנו-ערוץ 7
אחד העפיפונים שאותר
צילום: יקב טורא

האם בשומרון יש מי שמנסה לחקות את תופעת עפיפוני הנפץ מרצועת עזה? אתמול היו אלה שני עפיפוני תבערה שהגיעו עד לשטח כרמי יקב 'טורא' ולא גרמו לנזק של ממש, אך האם אנחנו עדים לשינוי מגמה גם ביהודה ושומרון? על האירוע שוחחנו ביומן ערוץ 7 עם ורד בן סעדון מבעלי היקב.

"אנחנו בעיצומם של ימי הבציר. החבר'ה שלנו הגיעו בשלוש לפנות בוקר והתחילו לעבוד. בשעה שמונה אייל עושה את סיכום הבוקר הוא עושה סיבוב בכרמים, ואז הוא רואה שני עפיפונים ששוכבים בינות לעצים. מהר מאוד הוא מבין שהוא נמצא מול שני עפיפוני תבערה כי הזנבות של העפיפונים האלה שרופים", מספרת בן סעדון.

בהמשך תיאור האירועים אתמול מציינת בן סעדון כי לא היו כל ספקות באשר ליעדם של העפיפונים, בעיקר לנוכח החוט הארוך מאוד שנמשך מהם ועד לכפר הסמוך, בורין, אם כי היא אינה יכולה לקבוע בוודאות שאכן ממנו הגיעו משלחי העפיפונים.

באירוע, כאמור, לא היה נזק. "אני מאוד רוצה לקוות שזו הייתה תופעה חד פעמית", היא אומרת ומוסיפה: "אני מאמינה שעזה מנסה להעביר את הידע באופן לא מוצלח לאנשים שגרים בפה באזור. לשמחתי זה לא צלח. נתון חשוב נוסף הוא שבניגוד לעוטף עזה ששם הכול שדות חיטה דליקים מאוד, אנחנו נמצאים באזור הררי ומסולע ולכן כאן זה יהיה להם קשה יותר. בנוסף אנחנו מקפידים לשמור על ניקיון מבחינת עשבים ולכן זה יהיה כמעט בלתי אפשרי".

את דבריה חותמת בן סעדון במסר ישיר למפריחי העפיפונים: "עברנו דברים קשים יותר, אנחנו חזקים ולא מפחדים. עפיפונים הם משחקי ילדים והם לא יפחידו אותנו. חד משמעית".