כל האמת על השיר "איך הוא שר"

7000 בני אדם השתתפו במופע הקיץ של בשבע בו אירח הזמר אברהם פריד את אברהם טל ודני רובס.

ערוץ 7 , כ"ו באב תשע"ח

פריד ורובס על הבמה
פריד ורובס על הבמה
צילום: ישראל ברדוגו מירי שמעוני ומשה ביטון

קבוצת העיתון "בשבע" חגגה בתחילת השבוע את מופע הקיץ השנתי עם אברהם פריד, דני רובס ואברהם טל בבריכת הסולטן.

אברהם פריד ריגש והקפיץ את קהל האלפים בביצועים נוסטלגיים לשירים נבחרים מהאלבום המיתולוגי "חזק" שחוגג 20 שנים לאלבום המיתולוגי. לצד השירים החדשים, ביצע פריד את מיטב להיטיו מכל הזמנים. הניצוח והניהול המוזיקלי נעשו כמידי שנה בידי יובל סטופל.

על הבמה המרהיבה אירח אברהם פריד את חבריו לדואטים מיוחדים. דני רובס שר איתו את "כל הפנים והשמות" וריגש את הקהל בשיר "איך הוא שר". רובס הפריך במופע, את האגדה על 'מאחורי הקלעים' של השיר "איך הוא שר". עד כה היו שטענו כי השיר נכתב על זוהר ארגוב. רובס סיפר כי הקולות בתחילת השיר, וגם ההשראה לשיר עצמו - הגיעו מבית הכנסת הסמוך לביתו "בעצם, היצירה מבוססת על קודש".

את אברהם טל, הציג פריד כ"אבריימל" ושר אתו את הלהיט "אורות" בליווי שירה סוחפת של הקהל. הוא שילח גלים של נוסטלגיה כשביצע מחרוזת שירי שבת שכללה את "מה ידידות" המיתולוגי ואף ירד מהבמה להקדיש את השיר "עלה קטן" להוריו של החייל הדר גולדין כשהוא שר: "תחזיקו חזק משפחת גולדין, עם ישראל אתכם".

במופע השתתפו למעלה מ-7000 איש, ביניהם ידידי וקוראי העיתון, מנהלי משרדי הפרסום הדתיים והחרדיים, לקוחות, שרים, חברי כנסת, רבנים ואישי ציבור. ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, ברך את אלפי המשתתפים, וציין את חיבתו לעיתון בשבע ולציבור הקוראים.

קודם לכן, כמיטב המסורת השנתית, התכנסו אורחי קבוצת בשבע לקוקטייל מסורתי במרכז למורשת בגין, שם הוענק אות החזון והמעש ליו"ר הקרן הקיימת לישראל, דניאל עטר בהוקרה לפעילות קק"ל העניפה המחזקת את היאחזות עם ישראל בארצו. לרב שמעון אדלר ז"ל, מייסד ישיבת אמי"ת חברותא כפר בתיה, על פועלו וחזונו שהתגשם על שידע כאיש חינוך דגול להבין, לחשוף ולהגיע אל נפש הנוער הצעיר, לגלות את הכוחות שבהם ולהצמיח אות את הנוער להיות איש מלא כוחות ומוטיבציה.

את האות העניק לרעייתו שלומית, מנכ"ל רשת אמי"ת ד"ר אמנון אלדר. ולמנכ"ל השירות הלאומי האזרחי היוצא, שר שלום ג'רבי על הרחבת הפעילות המבורכת במפעל ההתנדבות החשוב והוספת רוח גדולה לפיתוח מפעל ההתנדבות הגדול בישראל.

באירוע ההצדעה המקדים ברכו: השר אורי אריאל, השרה גילה גמליאל, השר לשעבר גדעון סער והמועמדים לראשות העיר ירושלים. עוד השתתפו אלחנן גלט מנכ"ל ישיבות בני עקיבא, יעקב חגואל, ורבים נוספים.

בתחילת הערב כשעמד דודו סעדה, יו"ר קבוצת בשבע על הבמה, נאלם קולו. "הרגשתי שקולי רועד מהתרגשות, עשר שנים וההתרגשות לא נעלמת. כל אירוע כזה ממלא אותי בהתרגשות. לראות את הקהל העצום היושב ומצפה לשמוע את המוסיקה החסידית לצד המוסיקה הישראלית הישנה והחדשה - היה חלום שמתגשם. זהו הגשר אותו אנו מנסים לבנות כבר שנים במגזר הדתי לאומי ע"י קבוצת בשבע. אשרינו שזכינו".טוען....