חטיבת הצנחנים
חטיבת הצנחנים צילום: דובר צה"ל

כשלושים טירונים דתיים בחטיבת הצנחנים סובבו את ראשם כאשר מדריכת צניחה הדגימה בפניהם את אחד התרגילים שעליהם לבצע באימון.

שירה מרגלית, יו"ר אתר הנשים ''סלונה'', שבתה היא אותה מדריכת הצניחה, לא הצליחה להירדם בלילה בעקבות המקרה.

''אתמול נרדמתי בקושי אחרי יום קשה שבו נאלצתי לשמוע את בתי נועה החיילת שהיא מדריכת צניחה, מספרת לי שבזמן שהדגימה ל-70 צנחנים תרגיל, 50 מהם הפנו אליה את הגב ונעמדו בשלשות כי היא אישה! וזו לא קבוצה של חרדים, זאת המציאות העגומה", סיפרה מרגלית בטוויטר.

נציין כי אביה של מדריכת הצניחה הוא ראש אגף המבצעים במטכ"ל, האלוף אהרון חליוה.

תגובות נזעמות לא איחרו לבוא. ''מפקד שמכבד את עצמו היה צריך להדיח במקום 50 חניכים לא ראויים'', נכתב באחת התגובות. הפרשן הצבאי של חדשות עשר, אלון בן דוד, הגיב: ''הצבא שלנו מאבד את זה''.

לאחר האירוע, מפקדם של הטירונים הבהיר להם כי על פי פקודות צה״ל לא תהיה הפרדה בין מדריכים למדריכות בשום שלב בהכשרת הצניחה, וחניך שינהג בחוסר כבוד כלפי מדריכות יודח מחטיבת הצנחנים.

מדובר צה''ל נמסר: ''במהלך אימון קורס הצניחה של חטיבת הצנחנים הדגימה מדריכה תרגיל לחניכים של מחלקה המורכבת מבני ישיבות. כשלושים חניכים שלא רצו לצפות בהדגמה שבוצעה ע״י חיילת, סובבו את ראשם.

''בעקבות האירוע התקיימה שיחה עם החניכים ובה הבהיר להם מפקדם כי על פי פקודות צה״ל לא תהיה הפרדה בין מדריכים למדריכות בשום שלב בהכשרת הצניחה וחניך שינהג בחוסר כבוד כלפי מדריכות לא ימשיך בהכשרה. צה״ל הינו צבא עם ממלכתי ואחדות שורות הצבא מודגשת בכל סוגי הפעילויות ללא הבדל דת, גזע ומין.

''צה״ל רואה חשיבות במימוש יעודו של צה״ל תוך שימת דגש על ראייה שיוויונית וממלכתית'', נאמר בתגובת דובר צה''ל.