מלחמת השיסוי

בפורום הציבורי לישראל יהודית ודמוקרטית לא אהבו את הודעת דובר צה''ל שבה נאמר כי חייל שיעז לסובב את הראש מול חיילת יודח מההכשרה.

ערוץ 7 , כ"ז באב תשע"ח

מלחמת השיסוי          -ערוץ 7
צנחנים
דובר צה''ל

הפורום הציבורי לישראל יהודית ודמוקרטית מגיב על התקרית בחטיבת הצנחנים שבה 30 לוחמים דתיים סובבו את הראש כאשר מדריכת צניחה הדגימה מולם תרגיל.

בפורום הציבורי מותחים ביקורת על הודעת דובר צה''ל, ממנה עולה כי חייל שיעז לעשות מעשה דומה פעם נוספת - יודח מההכשרה.

"את תוצאותיו של כנס 'ההדתה בצה"ל' שהתקיים בכנסת לפני מספר שבועות אנו רואים כעת. סגנית היוהל"ם כבר ציינה שהיא נמצאת בקשר יומיומי עם ארגוני קיצון שכל מטרתם הוא שיסוי בין דתיים וחילוניים ורמיסת זכויותיהם של החיילים הדתיים, ומסתבר שגם דובר צה"ל הצטרף למלחמת השיסוי. בתגובתו הנוכחית הוא רומס את אמונתם וערכיהם של לוחמי הצנחנים הדתיים", אמרו בפורום.

''דובר צה''ל מודיע למעשה כי חייל דתי שיסרב להסתכל על חיילת הדרכה שמדגימה דבר מסוים לו ולחבריו, יסולק מיחידתו ומהקורס אליו הוא משתייך, אף שהוא ביקש לשמור על אמנותו וערכיו. מדובר בביזיון וברמיסה ברורה של חיילי צהל הדתיים. תגובתו הדורסנית של דובר צה''ל ראויה היתה שלא תיכתב''.

בפורום הציבורי מוסיפים, ''מצופה מכל חייל, דתי או חילוני, לנהוג בכבוד לסביבתו ובכלל זה לחיילות ומדריכות הכשרה. בוודאי שאם הדבר נוגד את אמנותיהם וערכיהם, יש לחיילים הדתיים את כל הזכויות שבעולם לדרוש שיכבדו אותם גם כן".