ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, דרש היום (רביעי) במכתב ליו"ר הרשות השנייה יולי שמאלוב ברקוביץ' ולנציב תלונות הציבור של הרשות דוד רגב להדיח את הזמר אביב גפן מהתוכנית "אביב או אייל".

הדרישה באה לאחר שגפן תקף בחריפות מתחרה, עולה חדש כבן 20 משבי שומרון, על רקע היותו תושב ההתיישבות ביו"ש.

"כראש מועצת שומרון וכתושב הישוב שבי שומרון, איני יכול לשבת מהצד ולהחריש, כאשר תוכנית ריאליטי אותה אתם מפיקה ומשדרת הזכיינית קשת, מאפשרת הטחת עלבונות והאשמות באדם רק בשל היותו תושב יהודה ושומרון", כתב דגן.

"לא ייתכן, לא נקבל ולא יעלה על הדעת שבשידור הציבורי, יעסקו בספורט לאומי חדש. העלבת תושבי ההתיישבות ביהודה ושומרון. אני דורש להדיח את 'הטאלנט' אביב גפן, שזו לא פעם ראשונה שהוא משתמש בבמת השידור הציבורי כדי לקדם את דעותיו ובתוך כך לפגוע בתושבי ההתיישבות ביו"ש וזאת ללא קשר לנושא התוכנית".

נזכיר כי הזמר אביב גפן לא אהב את נוכחותו של אדם גוזלן בתוכנית ''אביב או אייל'' בקשת 12, רק בשל העובדה שגוזלן מתגורר בשבי שומרון.

''אני חושב שאתה זה הסיכוי הכי טוב שהילדים של אייל ,מירי, ושלי לא יחיו בארץ בעוד כמה שנים'', הטיח גפן בגוזלן. ''אנשים משיחיים, חיים בהתנחלויות, אתם תוקעים את הסיכוי לשלום''.

מירי מסיקה שישבה גם היא באולפן ענתה לגפן ''אתה עושה הכללה גסה, בדיוק כמו שאתה לא רוצה שיעשו עליך. רצחת את האיש''. אייל גולן אמר לגפן ''אני בשונה ממך רואה ישראלי נפלא. בחור צעיר ואנרגטי שבא לשיר איתנו''.