ח"כ בוקר: להדיח את אביב גפן

סגנית יו"ר הכנסת פנתה לרשות השנייה בעקבות ההשתלחות של הזמר אביב גפן בצעיר דתי שבא להתמודד בתוכנית ריאליטי בה הוא משתתף.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ז באב תשע"ח

ח"כ בוקר: להדיח את אביב גפן-ערוץ 7
נאוה בוקר
צילום: קובי ריכטר/TPS

סגנית יו"ר הכנסת נאוה בוקר פנתה הערב (רביעי) במכתב ליו"ר הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו, יוליה שמאלוב ברקוביץ' על מנת שזו תפעל להדיח את אביב גפן משידורי זכיינית השידור "קשת".

לדברי בוקר, במסגרת התוכנית "אביב או אייל" נוהג אביב גפן "באופן שלא הולם את ערכיה של הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו".

"גפן מרבה להשפיל ולפגוע במתמודדים וביוצרים באופן גזעני ומתנשא. הוא עושה שימוש מניפולטיבי בתוכנית מוזיקה פופולארית על מנת לקדם את משנתו הפוליטית", אמרה בוקר.

נזכיר כי הזמר אביב גפן לא אהב את נוכחותו של אדם גוזלן בתוכנית ''אביב או אייל'' בקשת 12, רק בשל העובדה שגוזלן מתגורר בשבי שומרון.

''אני חושב שאתה זה הסיכוי הכי טוב שהילדים של אייל, מירי, ושלי לא יחיו בארץ בעוד כמה שנים'', הטיח גפן בגוזלן. ''אנשים משיחיים, חיים בהתנחלויות, אתם תוקעים את הסיכוי לשלום''.

מירי מסיקה שישבה גם היא באולפן ענתה לגפן ''אתה עושה הכללה גסה, בדיוק כמו שאתה לא רוצה שיעשו עליך. רצחת את האיש''. אייל גולן אמר לגפן ''אני בשונה ממך רואה ישראלי נפלא. בחור צעיר ואנרגטי שבא לשיר איתנו''.

ח"כ בוקר המשמשת כיו"ר שדולת הזמר העברי הוסיפה כי היא "מוצאת בדבריו של גפן חציית גבולות. לא יתכן שאדם שמקבל במה בשעות שיא הצפייה בטלוויזיה, יעז להסית נגד אוכלוסייה המונה 500 אלף יהודים ויהפוך אותם לסכנה הקיומית הגדולה ביותר למדינת ישראל. לא יתכן שאדם כמו גפן יקבל במה ציבורית לכנות יצירות של יוצר אחר – זבל".