הרב פנדל: החמאס רוצה להרוס אנחנו נמשיך לבנות

תלמידי ישיבת ההסדר בשדרות נמצאים בימים אלו בחופשת "בין הזמנים", וביום ראשון הקרוב, א' באלול, יפתחו את שנת הלימודים החדשה.

לקראת פתיחת השנה, ובצל ההסלמה במצב הביטחוני בעוטף עזה ביממה האחרונה, שוחחנו עם ראש הישיבה הרב דוד פנדל, שממתין בקוצר רוח לשובם של התלמידים לישיבה ולעיר.

"בית המדרש עכשיו ריק, אבל תדמיינו איך בעוד כמה ימים המקום הזה הולך להיות שוקק תורה, חיים, לימוד", אומר הרב פנדל לערוץ 7, "אנחנו מתגעגעים לקול הזה. אני חושב שבמיוחד עכשיו העיר רוצה לראות שוב את החבר'ה שמסתובבים, מחזקים בעצם הלימוד שלהנם, מחזקים את כל העיר".

"בלילה הזה שמענו הרבה עוצמה של צה"ל בצד השני, לצד הרבה 'צבע אדום'", מספר הרב פנדל, "אני רוצה להעביר מסר לכל התלמידים שבאים לכאן: העיר מחכה לכם. לילה כזה הוא לא קל לתושבים. כשבאים אנשים צעירים, חדורי שליחות, אנרגיות, זה נותן כוח. החבר'ה יביאו רוח חדשה".

הרב פנדל מבהיר שלמרות המצב הביטחוני העיר והתושבים חזקים, ומספר גם על תנופת הבנייה שחווה הישיבה בימים אלו ממש, "שדרות זה מקום עם עתיד, שדרות פורחת ועם תנופה של בניה. שדרות הולכת לפרוח ולשגשג. בעזרת ה' כל הקמפוס הזה יהיה מלא הרבה לימוד והרבה תורה".

הרב פנדל מתייחס גם לאירוע בקורס הצניחה, בו נכחו גם תלמידים מהישיבה בשדרות, "אנחנו כל כך גאים בחיילים שלנו שמלאי מוטיבציה, רוצים למלא פקודות וחשוב להם לעשות את הדברים בתיאום עם המפקדים שלהם ובאותו זמן לשמור על צניעות וטהרה וזה לא פשוט באווירה מעורבת. הצבא צריך להבין שמדובר בחיילים חרדיים-לאומיים, מלאי מוטיבציה, מלאי רצון, מלאי שליחות".

בתגובה לטענתו של גורם צבאי אתמול לפיה 'מי שלא מביט באישה לא יכול להיות לוחם בצה''ל ולחסל מחבלים', אומר הרב פנדל כי מדובר באמירה תלושה מהמציאות, "אנחנו צריכים להיות עם הראש. מסובבים את הראש כדי להיות יותר ממוקדים. זה מצחיק להתבטא כך. תכירו את החיילים האלו, מלאי רצון, מלאי מוטיבציה קרבית להיות החיילים הכי טובים שאפשר ובאותו זמן להיות הכי טהורים והכי צנועים. אשרינו, אשרי בית המדרש שמחנך לזה".