המנון התקווה נוגן על אדמת גרמניה

אחרי שזכתה באליפות אירופה והפכה לאתלטית הישראלית הראשונה שעושה זאת, קיבלה בטקס מרגש לונה צ'מטאי סלפטר את מדליית הזהב

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ח באב תשע"ח

מדליה
מדליה
צילום: פלאש 90, מרים אלסטר

היסטוריה על אדמת גרמניה. לונה צ’מטאי-סלפטר הוכתרה היום רשמית כאלופת אירופה כאשר מדליית הזהב הוענקה לה בטקס חלוקת המדליות בברלין.

לונה, שסיימה את ריצת 10,000 המטרים בזמן של 31:43.29 דקות, קיבלה בטקס מרגש במיוחד לפני זמן קצר את מדליית הזהב, ולכבודה התנגן ההמנון הלאומי, "התקווה", על אדמת גרמניה, מקום בו נרצחו ספורטאים ישראלים ו-6 מיליון יהודים לאורך ההיסטוריה.

עד לזכייתה של צ'מטאי בת ה-29, היו לישראל ארבע מדליות באליפויות אירופה, כשהיחיד שזכה בזהב היה הקופץ במוט אלכס אברבוך ב-2002 ו-2006. אחריו היו חנה קנייזבה מיננקו ודונלד סנפורד שזכו במדליות כסף וארד, בהתאמה, ב-2016.

בכך הפכה צ'מטאי הנשואה למאמנה הישראלי דן סלפטר, לספורטאית הישראלית הראשונה שזוכה במדליית זהב ומחזיקה בתואר אלופת אירופה בענף האתלטיקה. אחרי ההצלחה האדירה בענף הג'ודו, גם ענף האתלטיקה מביא לכבוד גדול עבור ישראל.

שרת התרבות והספורט מירי רגב אמרה עם זכייתה הרשמית של לונה כי: "מרגש תמיד לשמוע את המנון התקווה על אדמת גרמניה. לונה צ'מטאי שלנו שוברת כל שיא אפשרי. לונה הסבה לכולנו גאווה גדולה ושמחה ענקית כשזכתה במדליית הזהב באליפות אירופה בברלין והביאה לכך שדגל ישראל יתנוסס בגאון מעל אדמת גרמניה והתקווה תושמע ברחבי אצטדיון האתלטיקה בברלין".

"כל הכבוד גם למאמנה האישי ובעלה, דן, המלווה אותה לאורך כל הדרך ולכל הצוות המקצועי של איגוד האתלטיקה. אנו ממשיכים להחזיק אצבעות ליתר ספורטאינו המתחרים באליפות אירופה ומקווים לעוד הישגים באליפות יוקרתית זו המהווה עוד אבן דרך חשובה לקראת טוקיו 2020"

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il