גרינבלט תוקף: חמאס בחר בדרך המוות

השליח המיוחד למזרח התיכון פרסם מאמר ברשת CNN ובו תקף בחריפות את ארגון הטרור וקרא לרשות הפלסטינית לפעול יחד עם ישראל כדי למגרו.

ניצן קידר - ערוץ 7 , כ"ט באב תשע"ח

Jason Greenblatt
Jason Greenblatt
Reuters

השליח המיוחד של נשיא ארה"ב למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט, יצא הלילה (שישי) במתקפה חריפה נגד חמאס ובאמירה שרק שילוב ידיים וחידוש המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים יכול להביא לקריסת הארגון.

"חמאס הוא ארגון טרור איסלאמי פונדמנטליסטי, במימון מאיראן , המקדיש את עצמו למטרה אחת: חורבנה של ישראל" כתב גרינבלט במאמר שפורסם באתר רשת CNN וזכה לתהודה רבה.

הוא מוסיף כי "במהלך החודשים האחרונים, בנוסף לשיגור רקטות ולהמשך בניית מנהרות התקפיות נגד ישראל, המציא חמאס שיטות פיגועים חדשות הכוללות הפיכת צעצועים כמו עפיפונים ובלונים לאמצעי טרור".

"הנשק החדש הזה של חמאס גרם לשריפת אלפי דונמים בשטחים ישראלים ולנזק כלכלי הנאמד במיליוני דולרים. בצד השני של הגבול, השכנים הישראלים עסוקים בכיבוי דליקות שנגרמות על ידי כלים שפעם היו צעצועים ששימחו ילדים והיום הפכו לסמל טרור" כותב גרינבלט.

הוא מצהיר כי המטרה של חמאס - לפגוע בישראל - מתבצעת על גבם של אזרחי עזה שחוששים מארגון הטרור. "כוונת חמאס היא לגרום נזק רב ככל האפשר לישראל. בדיוק כמו החורבן ללא אבחנה שגורמות הדליקות שהם מציתים, אין לחמאס שום רצון אמיתי להתייחס לפגיעה הקשה שהם פוגעים בפלסטינים בעזה. חמאס התמקד באלימות כי העזתים לא מעניינים אותו".

"בעוד ישראל חפצה בשלום, חמאס בחר בתופת. הפלסטינים בעזה מסתכלים על הדרך הזאת בעיניים כלות. הם יודעים שזו לא הדרך היחידה אבל הם חוששים. זה לא צריך להיות העתיד שלהם", טוען גרינבלט.

הוא הביא דוגמאות לשיתופי פעולה בין ישראל והרשות הפלסטינית בזמן השריפה בכרמל ואמר שהמסר שהוא מבקש להעביר יהיה שעל הרשות הפלסטינית וישראל לשלב כוחות במאבק נגד חמאס.

"אנחנו מקווים שיבוא היום ובמקום לאפשר למנהיגות חמאס לייצר אלימות קשה שאינה מובילה לדבר מלבד מוות, הרס ואומללות, הפלסטינים ביהודה ושומרון יצליחו להשפיע על אחיהם בעזה לבלום את התוקפנות. השאלה היא: באיזו דרך יבחרו הפלסטינים בעזה. הגיע הזמן לכבות את האש ולבחור בשלום", מסכם גרינבלט את מאמרו.