עורכת בניו יורק טיימס: הלבנים כלבים

ביקורת על הטיימס בשל מינויה של שרה ג'ונג למערכת העיתון. בעבר צייצה כי גברים לבנים הם "בולשיט" וקראה לבטל את הלבנים בכלל.

גיא כהן , א' באלול תשע"ח

בשבוע האחרון הוטחה ביקורת בניו יורק טיימס – עיתון רב השפעה, ליברלי-שמאלני – משום שצירף למערכת שלו את שרה ג'ונג, כתבת טכנולוגיה ממוצא קוריאני, אשר התבטאה בעבר בחריפות נגד הגזע הלבן, ובמיוחד נגד "גברים לבנים".

בציוצים שלה מהשנים 2013-2015, כתבה בין היתר כי גברים לבנים הם "בולשיט", והציעה "לבטל" את הלבנים בכלל (באמצעות ההאשטאג #CancelWhitePeople). היא ציינה שאנשים לבנים ממלאים את האינטרנט בדעות שלהם "כמו כלבים שמשתינים על ברזי כיבוי אש" ואף הכריזה: "אנשים לבנים הפסיקו להתרבות. בקרוב תיכחדו. זו היתה התוכנית שלי לאורך כל הדרך". בנוסף השוותה את דונלד טראמפ להיטלר מספר פעמים.

סוכנות הידיעות היהודית JTA, המזוהה עם קו ליברלי-שמאלני, כתבה בדאגה על קידומה של ג'ונג וציינה כי סימון סנדרס – מי ששימשה בתפקיד בכיר במסע הבחירות של ברני סנדרס, בפריימריס הדמוקרטיים לקראת הבחירות לנשיאות ב-2016 – גוננה על הניו יורק טיימס. לדברי סימון סנדרס, דבריה של ג'ונג לא מהווים גזענות משום שגזענות היא רק "דעה קדומה בשילוב כוח". כלומר – רק מי שנמצאים בעמדות כוח יכולים להיחשב גזעניים.

טיעון זה, הסבירו בסוכנות הידיעות היהודית, מאפשר לפעילות שמאל בכירות להביע עמדות אנטי-יהודיות כמו לינדה סרסור מבלי להיחשב לאנטישמיות.

ברשת "פוקס ניוז" תהה המגיש האווי קורץ, מדוע ערוציו של איש הימין אלכס ג'ונס הוסרו מהרשתות החברתיות, אך לג'ונג מותר להביע עמדות פוגעניות ועדיין להתמנות למערכת הניו יורק טיימס.