אזור התעשיה בקרית ארבע יוצא לדרך

הממשלה אישרה היום את הצעתו של שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן להקצות 10 מיליון שקלים להרחבת אזור התעשייה קרית ארבע

תגיות: קריית ארבע
חזקי ברוך - ערוץ 7 , א' באלול תשע"ח

אזור התעשיה בקרית ארבע יוצא לדרך-ערוץ 7
השר כהן וראש המועצה
ללא

מינהל אזורי תעשייה במשרד הכלכלה והתעשייה ממשיך בפיתוח אזור התעשייה בעיר קרית ארבע.

המשרד יתקצב פיתוח ראשוני של שלב ג' באזור התעשייה בעלות של 10 מיליון שקלים וזאת על פי החלטת ממשלה של משרד הראש הממשלה ומשרד הכלכלה והתעשייה שאושרה היום.

ההחלטה התקבלה בעקבות מחסור במגרשים זמינים לשיווק באזור התעשייה הקיים בקרית ארבע (שלב ב'). באזור זה, המתפרס על פני 48 דונם, נותרו מגרשים ספורים פנויים בשטח של כ-12 דונם. בנוסף, התקבלו במינהלת אזור התעשייה קרית ארבע מספר בקשות יזמים נוספים המתעניינים בהקמת מפעלים ובתי מלאכה באזור התעשייה. על מנת לעמוד בביקוש הקיים ולהכין את השלב הבא של אזור התעשייה לשיווק ליזמים, יכשיר מינהל אזורי תעשייה את הקרקע בשלב ג', בשטח של כ-100 דונם ברוטו (כ-63 דונם נטו) לרמה של פיתוח ראשוני.

משרד הכלכלה והתעשייה הקצה סכום כולל של 1.5 מלש"ח לשלוש שנים והוקמה מינהלת מסודרת המטפלת בכל היבטי הניהול של האזור, במסגרת החברה הכלכלית קרית ארבע חברון. "המשך פיתוח אזור התעשייה הינו צעד משלים לסיוע שניתן במסגרת החלטה זו ויאפשר למינהלת אזור התעשייה להמשיך בפעולות השיווק. יזמים המתעניינים בהקצאת קרקע באזור מוזמנים לפנות למינהלת אזור התעשייה קרית ארבע חברון", נמסר.

מנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה, שי רינסקי, אמר "פתיחת מפעלים וקידום אזורי תעשייה בכל רחבי הארץ ובפריפריה בפרט, נמצאת בראש סדר העדיפויות של משרד הכלכלה והתעשייה. המשרד דואג למתן מענקים מהרשות להשקעות ומינהל אזורי תעשייה לפיתוח וקידום התעשייה וליצירת תעסוקה איכותית"