שמואל מאיר ז"ל
שמואל מאיר ז"לצילום: באדיבות המשפחה

אלמנתו של שמואל מאיר ז"ל, שכיהן כסגן ראש עיריית ירושלים ועל שמו נקראת שכונת ''חומת שמואל'', שיגרה מכתב תמיכה במועמד לראשות העיר ירושלים משה ליאון.

"כמי שנולדה בירושלים ומגדלת בה את ילדיה ונכדיה, אהבתי לעיר ירושלים נובעת מעומק הלב וברצוני לראות אותה פורחת ומשגשגת. בחמש השנים האחרונות אני עוקבת מקרוב אחר פעילותך הענפה ועשייתך למען תושבי ירושלים, כחבר מועצת העיר ומחזיק תיק השכונות", כותבת מאיר לליאון.

"כידוע לך", הוסיפה מאיר במכתבה, "חיזוקה וביסוסה של ירושלים בחומר וברוח, היו חשובים מאוד לבעלי שמואל ז"ל. נושא שהיה יקר לליבו באופן מיוחד היה קידום הבנייה היהודית בכל חלקי העיר.

"שמואל, שהיה אחד ממקימי רשת מוסדות 'צביה', האמין כי החינוך הוא המפתח האמיתי לפיתוח ולחיזוק דור ההמשך. אני מאמינה ביכולותיך להמשיך בדרכו, להרבות אור ולחבר בין כל חלקי הציבור הירושלמי".

את מכתבה חותמת מאיר בקריאה לחברי הציונות הדתית להתאחד סביב מועמדותו של ליאון, "ראוי לה לירושלים שתהיה חזקה ומובילה בכל תחום, ועל סמך היכרותנו אני בטוחה כי בידיך להוביל אותה לשם בבטחה. אני מאחלת לך הצלחה רבה וקוראת לכל חברותיי וחבריי בני הציונות הדתית לעמוד לצדך ולסייע בבחירתך לתפקיד ראש העיר ירושלים".

משה ליאון מסר "כמי שהכיר את שמוליק ז"ל באופן אישי ומוקיר את פועלו המיוחד למען ירושלים ותושביה, שנעשה תמיד מתוך הסתכלות אסטרטגית לביסוס העיר, תמיכתה של רותי מרגשת אותי ונותנת לי הרבה כוח להמשיך בעשייה למען תושבי ירושלים. שמוליק מהווה עבורי מופת וסמל לשליח ציבור אמיתי שפעולו וחזונו ממשיכים ללוות אותנו גם היום".

שמואל מאיר ז"ל שכיהן כסגן ראש עיריית ירושלים והיה ממקימי רשת מוסדות "צביה", נהרג בתאונת דרכים לפני למעלה מ-21 שנה ונחשב לאחת הדמויות הבולטות בקרב הנהגת הציבור הדתי לאומי, ואחד הגורמים המשמעותיים להתיישבות היהודית במזרח ירושלים.

לאחר מותו הונצח שמו ופועלו באתרים שונים בעיר ובהתיישבות ביו"ש. כך למשל, על שמו נקראת שכונת חומת שמואל (הר חומה), וכן נקראים על שמו בית הכנסת של עיריית ירושלים בכיכר ספרא והטיילת בשכונת פסגת זאב.

משה ליאון בשיחה עם ערוץ 7