''שיר האינתיפאדה'' בכיכר רבין

​​​​​​​השיר אשר שימש להסתת הציבור הפלסטיני למעשי אלימות נגד ישראל הושמע בהפגנת הערבים בתל אביב.

דלית הלוי - ערוץ 7 , א' באלול תשע"ח

ההפגנה בתל אביב
ההפגנה בתל אביב
צילום: קובי ריכטר/TPS

במהלך הפגנה הערבים ופעילי השמאל נגד חוק הלאום שהתקיימה אמש (שבת) בכיכר רבין, הושמע בין היתר השיר "היכן הם המיליונים?" של הזמרת ג'וליה בוטרוס.

ברקע הסרטון שהופץ ברשתות החברתיות נראים מפגינים מניפים את דגלי ישראל ופלסטין ודגל ישראל אשר נצבע מחדש באופן ששילב בו את צבע דגל פלסטין.

המרכז למעקב אחר התקשורת הפלסטינית (palwatch.org) מציין כי בשיר זה נעשה שימוש "במהלך שתי האינתיפאדות ע"י ערוץ טלוויזיה של תנועת 'פתח' כדי להניע את הפלסטינים לצאת לרחובות ולהיות מעורבים במעשי אלימות נגד ישראלים".

ארגון palwatch העלה ליוטיוב קטע של השיר בצרוף תרגום: "היכן הם המיליונים? היכן העם הערבי? היכן הזעם הערבי? היכן הדם הערבי? היכן הכבוד הערבי?

"בחזה שלי מחסנית של רובה, היכן אתם אחיי? המהפכה זקוקה לגברים, היא אינה נקנית בכסף. מהפכה של אנשים המחזיקים סלעים נגד ציי אוניות. הם, צעירים וזקנים, הקריבו (את חייהם) מתוך מחויבות.

"אללה איתנו. הוא חזק וגדול יותר מבני ציון. אפילו אם הם יתלו, יהרגו ויקברו (אותי), האדמה שלי לא תושפל. הדם האדום שלי ירווה את הירק בארומה של לימון. האש של המהפכה נעשית חזקה ולוהטת יותר. אנו אלה שמנצחים".