מדליה
מדליהצילום: פלאש 90, מרים אלסטר

הספורט הישראלי ממשיך לקצור הישגים. ארטיום דולגופיאט, שהוכתר לא מזמן לסגן אלוף העולם בתרגיל הקרקע, זכה היום (ראשון) במדליית הכסף גם באליפות אירופה בהתעמלות הנערכת בגלזגו שבסקוטלנד.

המתעמל הצעיר בן ה-20 עלה מהמקום הראשון במוקדמות ולכן היה האחרון לעלות על המזרן, כשהוא יודע איזה ציון עליו להשיג בכדי לזכות במדליה. כשכל הלחץ עליו וכשעיניי רבים נשואות אליו, הצליח דולגופיאט לשמור על קור רוח ורשם תרגיל נהדר עליו קיבל ציון של 14.466, שני רק לאלוף הבריטי דומיניק קנינגהאם שסיים עם 14.666 וקטף את מדליית הזהב.

עד כמה ההישג של דולגופיאט אדיר תעיד העובדה כי הפסורטאי הישראלי הנוסף אלכס שטילוב, אלוף אירופה מ-2013 ומי שזכה גם בחמש מדליות ארד ומדליית כסף אחת בתחרות זו, סיים הפעם רק במקום החמישי עם 14.233, אחרי שעלה לגמר מהמקום השביעי. שטילוב אגב היה רחוק רק שתי עשיריות מהמקום השלישי השווה מדליית ארד. הספורט הישראלי מעולם לא היה כה מצליח.

על זכייתו במדליית הכסף באליפות אירופה בגלזגו, יקבל דולגופיאט מענק מיוחד של 28 אלף שקלים מהקרן המשותפת לוועד האולימפי בישראל, משרד התרבות והספורט והמועצה להסדר ההימורים בספורט. מאמנו סרגיי וייסבורג יקבל מחצית מהסכום.

אחרי דולגופיאט וענף ההתעמלות, הגיע גם תורה של האחות הגדולה והמצליחה, ענף הג'ודו. אחרי שאמש זכה שגיא מוקי במדליית הארד באליפות הגראנד-פרי המתקיימת בבודפשט שבהונגריה, הערב (ראשון) היה זה פיטר פלצ'יק שזכה במדליה השלישית והיוקרתית.

הג'ודוקא המתחרה בקטגוריית משקל עד 100 ק"ג, עבר מסלול זהה לזה של מוקי והגיע דרך בית הניחומים לקרב על הארד מול מרטין פאצ'ק השבדי, אותו ריתק כשנותרו 20 שניות לסיום והשיג איפון שחרץ את גורל הקרב.

פלצ'יק, שזכה במדליית הארד באליפות אירופה שנערכה בתל אביב בסוף חודש אפריל, למעשה ניצח בפעם השניה את השבדי פאצ'ק, כשגבר עליו גם באליפות אירופה בוורשה ב-2017.