המשימה הבאה של הציונות הדתית

ארגון ראש יהודי קורא לאנשי הציונות הדתית ללמוד על קירוב לבבות: "עלינו להקים צבא של מסבירים. הציבור צמא לרוח ולקדושה".

אלירן אהרון , ב' באלול תשע"ח

במקביל להתיישבות, השירות המשמעותי בצבא ולימוד התורה, ארגון "ראש יהודי" מאמין שהתפקיד הבא של המגזר הדתי לאומי הוא קירוב לבבות וקירוב רחוקים ליהדות.

הרב אהרון אלגטל, מנהל חינוכי בארגון, אומר לערוץ 7, "יש לנו בני נוער מצוינים שלא קוראים להם לדגל ואנחנו חושבים שאם יכשירו אותם לקירוב, יפתחו אצלם את השפה ויתנו להם את הביטחון אז הם יכולים לקחת נשמה אחת, לפחות אחת, ולהרים אותה ולקרב אותה לאבינו שבשמיים".

הרב אגלטל אומר שאם תהיה התגייסות של הנוער והציבור - נראה מהפך גדול, "אנחנו נאסוף סביבנו ציבור ענק שיגיד ׳אנחנו רוצים להיות כמוכם, להיות יחד איתכם׳, והתורה הזאת שאנחנו זכינו ללמוד היא שייכת לכל עם ישראל ואנחנו צריכים לדעת לשכלל את השפה".

לשאלה האם הוא לא חושש מקבלת פנים צוננת מצד חלקים בחברה הישראלית משיב הרב אלגטל בביטחון מוחלט, "בחוץ נמצאים אנשים שצמאים לרוח ולכל טיפה של קדושה ולנו אין את האומץ להציע להם את זה. זה כל הסיפור. ברגע שיהיה לנו האומץ אנחנו נראה כמה מהר זה נפתח, זה מאוד מאוד פשוט.

"זה הרבה יותר פשוט ממה שאנחנו חושבים. אני חושב שמערכת החינוך צריכה לעסוק בזה כנושא. חוץ מהנושאים החשובים של דמויות מופת אנחנו צריכים לבנות לעצמנו כלים של קירוב".

הרב אגלטל מדגים דרך אחת מיני רבות שבה ניתן להכשיר את התלמידים לקירוב ומציין, "אנחנו מביאים מרצים לתוך עולם הישיבות והאולפנות, גם ישיבות ההסדר והישיבות הגבוהות, ובוודאי במכינות ונותנים להם את הכלים איך לדבר, מה לומר ומה לא לומר. מה ישב בלב של אנשים שיושבים בתל אביב, בגבעתיים ברמת גן ובמקומות אחרים בארץ. איך אנחנו מרפאים את הפצעים ואת הכאבים שיש להם ומה שהשאלות שהם נתקלים בהן. אנחנו צריכים להכשיר את עצמנו לעניין הזה כמו שהכשרנו את עצמנו לבניין הארץ ולצבא, אנחנו צריכים להקים צבא של אנשים מסבירים".

הרב אגלטל מסכם, "פחות להתווכח יותר לקרב. יש לנו הרבה מאוד מה לומר".

ישראל זעירא, מייסד ארגון ״ראש יהודי״, סיפר על הקורס המיוחד שיזם לקירוב לבבות, "אנחנו יוצאים עכשיו בבשורה של קורס שליחים לקירוב לבבות שבו הבאנו וריכזנו את טובי המרצים שעוסקים בתחום הזה. הרב שמואל אליהו, הרב יהושע שפירא, ידידיה מאיר וכל הצוות החינוכי של ראש יהודי בתל אביב, גברים ונשים".

"אנחנו באים עם הניסיון שלנו, עם כל הענווה והצניעות אבל עם ההישגים. אנחנו באים ואומרים: 'רבותיי, הגיע הזמן לפתוח את הלב ולעשות מעשים. בואו תלמדו איך עושים את זה. בואו נלמד ביחד איך מתקדמים לכיוון אחדות עם ישראל'. זאת תהיה האחדות האמיתית. אחדות אמיתית זה לא סיסמאות אלא מעשים. אנחנו צריכים לאהוב באמת ואהבה פירושה אחריות".

זעירא מספר על הספר 'עכשיו תורנו' המקבץ את המיטב מאת רבני הציונות הדתית, "מאמרים, סיפורים, שירים, סיפורי תשובה, תובנות, כלים מעשיים וכל מה שקשור בקרוב לבבות וקרוב רחוקים. דברים נפלאים שעד היום לא כונסו".

"הלבבות בשלים היום לשמוע שירה חדשה, שירה של קירוב של קירוב, שירה של גאולה, של אמירות רוחניות. אנחנו צריכים להפסיק לפחד. אנחנו צריכים להגיד את זה בעוז, בגבורה ובאהבה גדולה וחיבור גדול לעם ישראל ולא להתבייש במה שאנחנו".

הספר יחולק בישיבות בחינם באלפי עותקים והוא יהיה גם בחנויות הספרים, "קורס חובה לכל מי שרוצה לעשות משהו גדול בעם ישראל. אז מה המשימה? יש לנו אמת גדולה ואנחנו חייבים ומוכרחים לספר עליה".טוען....