אלו הזוכים בחידון התנ''ך של "אריאל"

החידון התקיים בסימן ''יהדות התפוצות''. שלב הגמר נערך בהיכל שלמה בירושלים בהשתתפות מאות חניכים.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , א' באלול תשע"ח

אלו הזוכים בחידון התנ''ך של "אריאל"-ערוץ 7
רחל ליכטנשטיין עם אביה וסבתה
צילום: דוברות תנועת אריאל

מאות ילדים ונערים השתתפו הערב (ראשון) בגמר חידון התנ"ך של תנועת הנוער אריאל בבית היכל שלמה בירושלים.

בגמר הבנות זכו רות ישועה מגבעת שאול, רעות אוריין משבי דרום ורחל ליכטנשטיין מאלון שבות.

בגמר הבנים זכו איתן גלידאי ואחיו רועי מאלון שבות, ודניאל נוף מהעיר כפר סבא.

הרב משה ליכטנשטיין, מראשי ישיבת הר עציון ואביה של הזוכה רחל ליכטנשטיין, אמר בסיום החידון "תענוג לראות כל כך הרבה ידע מרץ ואנרגיה. אני מאחל להם שהתנ"ך ילווה אותם לאורך כל חייהם באותה אנרגיה".

צילום: דוברות

סגנית ראש העיר ירושלים חגית משה אמרה כי "החיבור של דור העתיד לספר הספרים הוא ההבטחה להמשך הקשר בין עם ישראל לארץ ישראל. תנועת אריאל והחידון היום יחד הם התגשמות חזון הנביאים. העמקת החיבור עם התנ"ך הוא הקשר העמוק ביותר למורשת ההיסטורית המפוארת של עם ישראל".

דביר עמיאור, מזכ"ל תנועת הנוער אריאל, אמר כי "התנ"ך הוא הספר היסודי של עם ישראל,. חשיבותו של התנ"ך נמצא בקונצנזוס רחב. מייסדי התנועה הציונית הכירו בכוחו של התנ"ך לעורר את הרגש הציוני ולשמרו, הרב קוק היה הראשון שהכניס ללימודי בית המדרש את לימוד התנ"ך מתוך אמונה באתחלתה דגאולה.

''תנועת אריאל כתנועה דתית וציונית מעודדת בכל שנה את חניכיה ללמוד ולהכיר את התנ"ך על בוריו מתוך אמונה שעלינו מוטלת האחריות להעמיד דור של אוהבי הארץ, העם והתורה בעלי תודעה היסטורית ושורשית גבוהה''.

החידון השנתי של "אריאל" התקיים בסימן ''יהדות התפוצות''. המזכ''ל הסביר כי ''האחריות על יהדות התפוצות היא בין המשימות הגדולות שמוטלות עלינו בדור הזה. קיבוץ הגלויות והעלייה נותרו משימות לאומיות מאתגרות, שימור היהדות הוא אתגר איתו עם ישראל מתמודד ואכן אחוז ניכר מתבולל - צריך לחזור לתנ"ך כדי להבין שזו תמיד הייתה הבעיה הגדולה איתה התמודדו שבי ציון - אנחנו החלטנו להניע את המערכת ולקחת אחריות על סוגייה זו".

צילום: דוברות