טיסת אלול
טיסת אלול צילום: ישיבת הכותל

הבוקר בשעה 07:00 נחתה בנתב"ג "טיסת אלול" של ישיבת ההסדר הכותל. כ-50 תלמידים חדשים מהתפוצות עלו לישראל כדי ללמוד בישיבה.

ראש הישיבה הרב ברוך וידר אמר, "לאחר 2000 שנות גלות איילת השחר ממשיכה לזרוח כאן בירושלים עיר הקודש במדינת ישראל ראשית צמיחת גאולתנו".

הרב ראובן טרגין מרכז תוכנית בני חו"ל מציין את הייחודיות של התוכנית בישיבת הכותל, "בישיבה שלנו כשבאים לשנה בארץ, באמת נמצאים בארץ, הלימוד המשותף, המגורים והכלכלה המשותפים עם התלמידים הישראלים. המפגש החי והבינאישי עם רבני ירושלים שבין החומות יוצרים חוויה בלתי נשכחת שמחנכת לחיים של שליחות בתפוצות ובארץ ישראל בהמשך".

ישיבת הכותל שבתוככי ירושלים עדיין אבלה על הסתלקותו של נשיא הישיבה הרב חיים ישעיהו הדרי זצ"ל באייר האחרון, וממשיכה בדרכו לקראת שנה"ל תשע"ט לקומה נוספת ומחזור נוסף בשרשרת הישיבה. "ההכנה וההתרגשות אצל מו"ר הרב הדרי זצ"ל לקראת אלול והימים הנוראים הייתה גדולה מאוד. איש של שבת ומועד היה ואלול הוא זמן של מועד והכנה למועדים", מספרים בישיבה.

מוטי ג'רבי מנכ"ל הישיבה מספר, "הצטרפותם של מאה בני שיעור א' מצטרפת למאה תלמידים חדשים נוספים במכינת ידידיה ובשלוחתה במכינת בית מאיר המופעלות ע"י ישיבת הכותל. ההיערכות הגדולה במהלך בין הזמנים לפתיחת שלושת המוסדות לקראת שנה"ל פוריה חדשה ומוצלחת מתנקזת לימים אלו בהם כבר מרגישים בסמטאות ירושלים את ימי התשובה והסליחות".

"אני מאחל בהצלחה רבה לראש הישיבה הרב ברוך וידר, לראשי המכינות הרב שמואל נתנזון והרב אליאב הכהן ולצוותים החינוכיים, שנה טובה ומבורכת".