קליטה סלולארית
קליטה סלולאריתצילום: ISTOCK

הרשות הפלסטינית תשלח מזכרים למוסדות הבינלאומיים בתגובה להודעת משרד התקשורת הישראלי על כוונתו להשקיע 40 מיליון ש"ח כדי להרחיב את הכיסוי הסלולרי של חברות התקשורת הישראליות בשטחי יהודה ושומרון.

שר התקשורת הפלסטיני, עלאם מוסא, אמר לסוכנות הידיעות הפלסטינית "וופא" כי המהלך הישראלי הינו הפרה של הריבונות הפלסטינית ופגיעה בחברות הפלסטיניות הפועלות ב''פלסטין''.

"הפעילות של מדינת הכיבוש עומד בסתירה לכל החוקים הבינלאומיים, שכן הכניסה לאדמותינו, בניית מגדלים לצבא הכיבוש ומתן היתר למתנחלים ולחברות הסלולר הישראליות לנצל אותם כדי לחזק את הקליטה בגדה המערבית הינו מהלך פסול והוא מהווה איום על חברות הסלולר הפלסטיניות", אמר שר התקשורת הפלסטיני.

מוסא, שכינה את ההתנחלויות "סרטן", אמר עוד כי הפלסטינים מתעתדים ליצור קשר עם האיחוד התקשורת הבינלאומי כדי לעצור את המהלכים הישראליים.

ח''כ מוטי יוגב (הבית היהודי) שמקדם את הרחבת הקליטה הסלולרית באיו"ש, אמר בתגובה ''לכלכלה הפלסטינית אין שום זכות עמידה בפני עצמה, כמו שמדינה פלסטינית לא הייתה בהיסטוריה ולא תהיה לעולם".

''אם הרשת הסלולרית הישראלית תוכל לסייע גם לאוכלוסייה הפלסטינית רק נשמח, כשם שבוועדת המשנה מתכננים את תכניות האב לכבישים, חשמל, מים, ביוב ואיכות הסביבה לכלל האוכלוסיות ביהודה ושומרון, זו היהודית וזאת הערבית.

''הכול מתוך הידיעה שמדינת ישראל היא זאת שתשלוט בשטחים הללו לנצח, זאת אחריותנו לדאוג לרווחת האוכלוסיות - גם בקליטה סלולרית", הוסיף חבר הכנסת.