בית קטן עם עוצמות גדולות

מאות הגיעו לבית הרב קוק בירושלים, השתתפו בפעילויות וביום העיון לרגל ג' אלול - יום פטירת הרב קוק זצ''ל.

אלירן אהרון , ג' באלול תשע"ח

מאות מבקרים גדשו היום (שלישי) את בית הרב קוק בירושלים, סיירו בין המוצגים והשתתפו בפעילות וביום העיון שנערך בבית הרב.

הרב יעקב אריאל סיפר לערוץ 7 כי "כאן היה מרכז העצבים של היהדות. הקירות ספגו הכל ואנחנו זכינו להמשיך את הגרעין של הרב".

המשנה לראש העיר ירושלים, דב קלמנוביץ', פתח את הכנס בשאלה: "מדוע מציינים את יום הפטירה יותר מיום הלידה? בשל העובדה שהיום 83 שנה לאחר פטירת הרב קוק זצ"ל אנחנו מוקירים את מורשתו. יום הפטירה מציין את תחילת המורשת שאותה השאיר".

בנוסף, הזכיר קלמנוביץ' קטע מספר "אורות הקודש". "זהו קטע שאותו אני מצטט לעצמי מדי יום שאותו למדתי בהיותי תלמיד ישיבת ההסדר: 'ואני בתוך הגולה בקטע מפנה הרב את תשומת לבנו כמה אנחנו מושפעים מסביבתנו ואיננו מקשיבים לקולנו הפנימי... והאני הולך ומשתכח וכיוון שאין אני, אין הוא וודאי וודאי שאין אתה".

סגנית ראש העיר ירושלים חגית משה אמרה, "95 שנה עומד על תילו בית הרב קוק בסמטה קטנה בירושלים. בית קטן עם עוצמות גדולות. זה היה מקום מושבו של הרב קוק זצ"ל. כאן היה מקום מושבה הראשון של ספינת הדגל של הציונות הדתית-ישיבת מרכז הרב.

"בשנים האחרונות זכיתי ללוות את פריחתו המחודשת של המקום בפעילות תרבותית ותכנית עשירה המחזירה עטרה ליושנה ומשיבה את המקום להיות מרכז להפצת אור תורה, אור הציונות הדתית בירושלים ובעיר כולה", תיארה משה.

''דמותו של הרב קוק, מורה דרכה של הציונות הדתית, היא דמות המחברת את כל הקצוות שבעם ישראל, לאורו נלך ואת דרכו נמשיך", הבטיחה סגנית ראש העיר.

בית הרב קוק עורך בימים אלו קמפיין התרמה ומציע להמונים להתחבר למורשתו של הרב קוק ולסייע בהפצתה. לתרומות ופרטים לחצו כאןטוען....