גיבור גוש עציון הלך לעולמו

ניצול השואה דוד בן דוד, מלוחמי גוש עציון, הלך לעולמו בגיל 98. ''אחד מעמודי התווך של גוש עציון בשנות ה-40''.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ג' באלול תשע"ח

בנט ובן דוד
בנט ובן דוד
צילום: דוברות

דוד בן דוד, ניצול שואה ומלוחמי גוש עציון, הלך לעולמו הערב (שלישי) בגיל 98.

בן דוד היה המוכתר של כפר עציון בשנת תש"ח, שירת בבריגדה היהודית ונפל בשבי בקרב האחרון של גוש עציון לאחר שנפצע בקרב.

לאחר החזרה מהשבי הקים ביחד עם שורדי כפר עציון את המושב ניר עציון דרומית לחיפה, שם חי עד יומו האחרון.

בן דוד הגיע לכפר עציון לאחר מלחמת העצמאות ודאג ללקט את עצמות אחרוני לוחמי גוש עציון. כמוכתר של כפר עציון, בן דוד דאג לקשר עם ערביי הסביבה והיה אמון על הביטחון והשמירה על אדמות הקיבוץ.

כאמור, בן דוד נלחם בשורות הבריגדה היהודית במסגרת הצבא הבריטי בתקופת מלחמת העולם השנייה. על פעילותו באירופה זכה להדליק משואה ביד ושם במלאת 50 שנה לסיום מלחמת העולם השנייה.

שר החינוך ויו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, ספד לבן דוד וכינה אותו "גיבור ישראל". בנט סיפר כי ''דוד ברח מהשואה, לוחם דגול שהנהיג את כפר עציון עד לנפילה בשבי הירדני. פגשתי אותו בניר עציון. הוא שאל אותי: 'האויב שלנו מפחד מאיתנו?'. 'למה אתה שואל?', שאלתי. הוא ענה: 'כי אם האויב מפחד מאיתנו, לא תהיה מלחמה'. זו כל תורת ההרתעה במשפט פשוט אחד. יהי זכרו ברוך''.

ירון רוזנטל, מנהל בית ספר שדה כפר עציון, ספד "לכתו של דוד בן דוד משאיר אותנו ללא אחד מעמודי התווך של גוש עציון בשנות ה-40 והפך את כולנו ליתומים מאחד מהאבות הרוחניים שהיו לנו.

"למרות גילו המבוגר, בן דוד לא סירב לעולם לקיים שיחות והרצאות ולהנחיל את מורשת תש"ח לצוות מדריכי בית ספר שדה ולחניכים רבים", סיפר רוזנטל.