ג'רמי קורבין
ג'רמי קורבין צילום: רויטרס

הנחת זר הפרחים של מנהיג הלייבור, ג'רמי קורבין, על קברם של רוצחי הספורטאים הישראלים באולימפיאדת מינכן 1972 ממשיכה לעורר זערה.

אנקי שפיצר, אלמנתו של אנדריי שפיצר, מאמן הסיף הישראלי שנרצח בכפר האולימפי במינכן, דורשת מקורבין להתנצל בפומבי על הנחת הזר על קברם של הרוצחים. בראיון ל"סקיי ניוז" אמרה שפיצר כי "תארו לכם שפוליטיקאי ישראלי היה מניח זר פרחים על קברם של טרוריסטים שרצחו אנשים בלונדון או מקום כלשהו באנגליה – כיצד האנשים בבירטיניה היו מקבלים זאת?" שאלה שפיצר.

"הם לא היו מקבלים את הדבר הזה, ולכן אל תקבלו את ההתנהגות הזו של קורבין" היא הוסיפה. שפיצר גם טענה כי קורבין לא צריך להתנצל בפניה אישית אלא בפני כל משפחות קורבנות הטרור. "הוא לא צריך להתנצל בפניי. הוא צריך להתנצל בפני כל קורבנות הטרור. זה מה שהוא אמר – אני רוצה לכבד את זכר קורבנות הטרור. היכן היית? האם אי פעם הגעת אל קברו של בעלי או של קורבנות טרור אחרים? מעולם לא ראינו אותך, מר קורבין" הוסיפה שפיצר.

כזכור, טען מנהיג הלייבור כי הנחת הזר נועדה לכבד את זכרם של פלסטינים שנהרגו בתקיפה אווירית של ישראל בטוניס.

לאחר שפורסמו התמונות של קורבין מניח את הזר בטוניס, התפתחו חילופי האשמות בטוויטר בין ראש הממשלה נתניהו לקורבין, שטען כי ישראל צריכה להתנצל על מדיניות כלפי הפלסטינים בעוד נתניהו כתב כי מעשיו של קורבין ראויים לגינוי מצד כל הקשת הפוליטית.