בשביל השבת: שוער חדרה עוזב

אחרי שהפתיעה כשעלתה לליגת העל, הפועל חדרה נפרדת משוערה הצעיר עמרי אלון בשל רצונו לא לשחק יותר בשבת. "הוסיף ערכים מיוחדים"

נרי וייס , ד' באלול תשע"ח

כדורגל
כדורגל
Thinkstock

חודשים ארוכים עברו מאז עסקו בכדורגל הישראלי בסוגיית משחקי הכדורגל בשבת. חודשים אחרי מאבקם של חלק גדול משחקני הליגות המקצועניות, ליגת העל והליגה הלאומית, שחקן נוסף נאלץ לשלם את המחיר עבור רצונו לשמור על קדושת השבת.

עמרי אלון, שוערה השני של העולה החדשה לליגת העל, הפועל חדרה, עוזב את הקבוצה שעלתה במפתיע לליגה הבכירה בשל רצונו לא לשחק יותר בשבת.

בתחילה אלון האמין כי יוכל להסתדר בליגה הבכירה עם רצונו לא לשחק בשבת, אך מהר מאוד הבין כי דבר זה לא מתאפשר. אלון, שפתח בשני המשחקים הראשונים של העולה החדשה בגביע הטוטו, נאלץ ללכת מביתו שביישוב אשחר אל אצטדיון דוחא שבסכנין, הליכה שארכה כשעה וחצי, בשל סמיכות המשחק ליציאת השבת ולמרות זאת סיפק משחק פנטסטי שחילץ נקודה ראשונה לעולה החדשה עם תיקו 0:0.

אחרי שהבין כי רצונו לשחק כדורגל אינו מתאפשר עם קדושת השבת והיותו דתי, בליגת העל בכדורגל, החליט אלון לעזוב את חדרה ולחפש לעצמו קבוצה בליגה השניה, הליגה הלאומית בה המשחקים מתקיימים בימי שישי לפני כניסת השבת. מספר קבוצות בליגה הלאומית כבר הביעו עניין בצירופו.

מהפועל חדרה נמסר בתגובה: "צר לנו על רצונו של אלון לעזוב, אך אנו מבינים לליבו. הוא הוסיף לקבוצה שלנו ערכים מיוחדים ותמיד יישאר חלק מאיתנו. אנו מאחלים לו בהצלחה בכל דרך שיבחר".

כזכור, רק לאחרונה החליטה שרת התרבות והספורט מירי רגב לטפל בהפליית הספורטאים הדתיים ולמנוע תקציבים מאיגודים שלא יאפשרו שיוויון הזדמנויות מלא בכך שיקיימו תחרויות ספורט בשבת.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il