"ירקו לנו בפנים"

משפטו של המחבל אסלאם נאג׳י, שרצח את לוחם דובדבן סמ"ר רונן לוברסקי ז"ל, החל היום (ד') בבית הדין הצבאי בכלא עופר. המחבל מואשם בגרימת מוות בכוונה, עבירה המקבילה לרצח.

אחיו של אסלאם הם פעילים בחמאס אשר ביצעו בעבר פיגועים רבים בהם נרצחו ישראלים. האח עבדל מונאם אבו חמיד ביצע פיגוע טרור ורצח את רכז השב״כ נועם כהן בשנת 1994 בראמאללה. הוא חוסל חודשים לאחר מכן. האח נאסר מרצה מאסר עולם בכלא הישראלי ואח נוסף שוחרר מהכלא בשנת 2009.

ולדימיר לוברסקי, אביו של לוחם דובדבן רונן ז"ל התייחס לאחר הדיון להרכב השופטים במשפט שלא יוכל לגזור עונש מוות על המחבל "זה בזיון שאין לי מילים. אנחנו נלחמים על הרכב השופטים. מערכת המשפט שמה את עצמה מעל למערכת הפוליטית ומחליטה מה יהיה עוד לפני תחילת המשפט. הרכב השופטים לא מאפשר עונש מוות. זו בושה.אנחנו רוצים למנוע את הרצח הבא ושלא יהיו יותר משפחות שכולות".

עוד בטרם הדיון אמרו משפחת לוברסקי, "מדינת ישראל מאפשרת למחבלים להמשיך ולחגוג על חשבון כולנו. הם יושבים פה על סיר הבשר ומקבלים מענק כספי מהרשות הפלסטינית, אספקה מהצלב האדום שלא הייתה מביישת מסעדת יוקרה במרכז תל אביב ותנאי מחיה שרבים מהמשפחות הנזקקות בארץ רק היו חולמות עליהן. צריך לשים סוף לחגיגה. ארבעת אחיו של המחבל יושבים בכלא הישראלי. עונש מוות למחבל השפל ימנע את הפיגוע הבא חלילה".

יחד עם בני משפחת לוברסקי הצטרפו משפחות שכולות מפורום "בוחרים בחיים" ופעילי תנועת "אם תרצו".

יו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג שמלווה את המשפחה יחד עם פורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות אמר, "אנחנו מתמודדים עם משפחה שלמה של מחבלים המקבלים כספים מן הרשות הפלסטינית בגלל מעשיהם הנפשעים. הם הפכו את הטרור לענף כלכלי ומשפחתי. על מדינת ישראל לייצר חבילת הרתעה שלמה נגד הטרור. חבילה שיש בה צמצום מוחלט של זכויות המחבלים בבתי הכלא, גירוש בני משפחה לעזה וגזר דין מוות למחבלים, ויפה שעה אחת קודם".