רשידה טלאיב צפויה להיות חברת הקונגרס הפלשתינית הראשונה בוושינגטון, החל מחודש נובמבר. טלאיב היא בת למשפחה פלשתינית שהיגרה לארה"ב וקרוביה מתגוררים בבית עור אל-פוקא, לא רחוק מבית חורון.

טלאיב נבחרה בשבוע שעבר להיות המועמדת הדמוקרטית מטעם המחוז ה-13 של מדינת מישיגן לבית הנבחרים בוושינגטון הבירה. מכיוון שהמפלגה הרפובליקנית לא העמידה מועמד מולה, ניצחונה נחשב לעניין בטוח.

המועצה היהודית במפלגה הדמוקרטית של ארה"ב (Jewish Democratic Council of America) תקפה אתמול (שלישי) את טלאיב, לאחר שאמרה שתתנגד לסיוע צבאי לישראל. הארגון טען שהיחסים בין ארה"ב לישראל "מועילים לשני הצדדים" והזכיר בהקשר זה תוכניות צבאיות, ובהן פיתוח טילים. לדברי המועצה, "איומים בקיצוץ סיוע צבאי לישראל אינם עולים בקנה אחד עם ערכי המפלגה הדמוקרטית והעם האמריקני".

טלאיב אמרה את הדברים בראיון לערוץ 4 הבריטי שהיא "במאה אחוז" תצביע נגד חידוש הסיוע הצבאי האמריקני לישראל. בראיון סיפרה גם על סבה, שסיפר לה על האופן בו אולץ לעזוב את ביתו. בנוסף אמרה שכאשר היתה בת 12 ראתה כיצד אמה הועברה לתור "עם האנשים השחומים" כאשר ישראלים עמדו בתור אחר (ככל הנראה התכוונה למשהו שאירע בנמל התעופה או במעבר גבול כלשהו, ג"כ).

במקביל לטלאיב, גם אילהאן עומאר, מוסלמית ממוצא סומלי, צפויה להיבחר לקונגרס בנובמבר, לאחר שניצחה בבחירות המקדימות של המפלגה הדמוקרטית במחוז ה-5 במדינת מינסוטה. מדובר בשתי הנשים המוסלמיות הראשונות בקונגרס.