הפקה מרהיבה: קונצרט תפילת הבריאה

התעניינות מפתיעה בקונצרט המוסיקה היהודית 'תפילת הבריאה' הפותח מסורת אירועים סביב יום בריאת העולם. שגרירויות מבקשות להשתתף במיזם

בשיתוף 'שיא הפקות' , ט' באלול תשע"ח

מתכוננים למופע
מתכוננים למופע
שיא הפקות

תחת הכותרת 'תפילת הבריאה בירושלים' יתקיים ביום כ"ג באלול (3.9.18) במרכז דוידסון שליד הכותל המערבי בירושלים קונצרט ייחודי בניצוחו ובניהולו המוסיקאלי של ד"ר מרדכי סובול.

האירוע יתקיים בהשתתפות החזנים: שי אברמסון, צבי וייס, הפייטן יהודה סעדו והזמר המזרחי-חסידי רועי ידיד, והכנר העולמי גבריאל שורקי, התזמורת הסימפונית רעננה בהרכב מורחב של 43 נגנים ומקהלות זמרת-יה וזמירות ישראל בהרכב מורחב.

ייחודו של האירוע הוא מעבר לז'אנר המוזיקאלי העשיר גם בעיצובו ובהפקת הענק שלו, כאשר בימת הענק בת 250 המטרים והתפאורה משתלבת במקום ההיסטורי בשילוב אמצעי מולטימדיה בקנה מידה שטרם נראה בישראל. "חלק מהאמצעים שישתלבו בהפקה עדיין אינם בישראל, והם עושים את דרכם לישראל בימים אלה", מספרים מפיקי האירוע.

בקונצרט יבוצעו קטעי חזנות ושירה מספר התהילים ותפילות ראש השנה. ויביאו לידי ביטוי את המסר היהודי של המופע כפי שהוא בשיר "ה' מלך ה' מלך ה' ימלוך לעולם ועד".

יוזמי האירוע רואים באירוע את פרק הבכורה וראשיתה של מסורת בה יצוין יום הבריאה מדי שנה בסמוך ליום כ"ה באלול - יום תחילת הבריאה ע"פ המסורת היהודית, ובין היתר בקיומו של קונצרט בינלאומי אליו יחוברו אמנים המבטאים תרבויות ומסורות שונות בנגינה ובשירה יחד ולחוד.

לכבודו של האירוע ולהעצמת קביעת היום לדורות, הנפיקו יוזמי האירוע מטבע ייחודית המקשרת את שירת הבריאה ושירת הלווים בבית המקדש - סוכת דוד ומצידה השני מצדיעה לדוד המלך המשורר ברוח קדשו על מעלות בניין המקדש. המטבע הקרויה גם "מטבע המקדש" בקוטר 50 מ"מ תזכה את הרוכשים בזוג כרטיסים להשתתפות בקונצרט.

לרכישת כרטיסים למופע המיוחד לחצו כאן

על ראשית הרעיון לקיומו של קונצרט 'תפילת הבריאה בירושלים' מספרים המארגנים: "מצאנו לנכון דווקא בפרוס שנת השבעים ליסוד מדינת ישראל לקבוע מועד רוחני שנתי המציין את יחודו של עם ישראל, מורשת ישראל ומדינת ישראל באמצעות הכרת תודה לבורא עולם על ידי כל העמים והמדינות שמכירות בזיקה שבין התנ"ך, סיפור הבריאה שבספר בראשית: "כוח מעשיו הגיד לעמו"- לעם ישראל".

מתכוננים למופע
צילום: ויז'ואל לייב

בשנה האחרונה הונפק מטבע ייחודי לרגל הכרזת טראמפ על ירושלים כבירת ישראל מטבע שקשרה את הכרזה זו עם הצהרת בלפור וקריאת כורש לבניית בית המקדש. התפוצה שקיבלה המטבע בתקשורת העולמית והרכישות שזרמו ללא הפסקה בעיקר מכאלו שאינם יהודיים בעולם, הוכיחה מעל לכל ספק כי קיימים כיום מליוני אנשים החפצים "להילוות אל עם ה" וכמאמר הנביא ישעיהו: והיה באחרית הימים... נכון יהיה הר בית ה'... ונהרו אליו כל גויים".

תובנה זו חלחלה ליוזמי האירוע הרואים בו כזה הקורא גם לאומות העולם לקחת בו חלק - "נדיבי עמים נאספו... כל העמים תקעו כף", אך זאת מבלי שישולבו בה אלמנטים שמקורן בדתות אחרות, אלא רק מתוך קבלת היהדות ותפילותיה. זאת כחלק מהמוטו של 'ביתי בית תפילה ייקרא לכל העמים'. לדבריהם גם הם עצמם הופתעו לגלות התעניינות בינלאומית ורצון להשתתף באירוע מצידם של נציגי שגרירויות שונות, ההפתעה הראשונה הגיעה מכיוונה של שגרירות גואטמלה, שכזכור העבירה את השגרירות שלה לירושלים ותיוצג באירוע ע"י השגריר החדש יחד עם סגן הנשיא שיבוא במיוחד להשתתף.

לאחר מכן, הצטרפה גם קולומביה שביקשה גם היא לאשר את השתתפות השגריר ואשתו. שיא נוסף נרשם כאשר התקבלה בקשתו של נשיא מדינת הונדורס שביקש להגיע ארצה לשהות קצרה של יומיים כדי להשתתף אישית בקונצרט התפילה.

בנוסף הכנס ישודר בטלוויזיות שונות בעולם. בימים אלו מתנהלים מגעים עם נציגויות ושגרירים נוספים מרחבי העולם שביקשו לשריין את השתתפותם באירוע.

לרכישת כרטיסים למופע המיוחד לחצו כאן

גם למי שנבצר ממנו להשתתף באירוע המארגנים יצרו אפשרות לשידור חי אשר יתאפשר לכל אחד באתר האירוע בכינוסים שיתקיימו ברחבי העולם ובמקומות ציבוריים המתפרסמים באתר.