שותפות חשובה לחיזוק יחסי ישראל-ארה"ב

קונסול ישראל בניו יורק, דני דיין, השתתף בכנס לציון שיתוף הפעולה בין אוניברסיטת קורנל, MIT והטכניון.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ד' באלול תשע"ח

שותפות אקדמית
שותפות אקדמית
צילום: מכון טכניון-קורנל

כנס לציון שיתוף הפעולה בין אוניברסיטת קורנל, MIT והטכניון, התקיים אמש (שלישי) בניו יורק, במכון טכניון-קורנל ע"ש ג'ייקובס שנחנך בשנה שעברה.

הכנס התמקד בשיתוף הפעולה האקדמי, המדעי והכלכלי בין האוניברסיטאות וכן ביזמות וביצירת שיתופי פעולה בין הערים חיפה, ניו-יורק וקיימברידג'. מדובר באירוע חשוב ומרכזי שבו השתתפו יותר מ-100 בכירים, אקדמאים ויזמים צעירים.

קונסול ישראל בניו-יורק, דני דיין, סקר את הכלכלה הישראלית ואת חשיבותה ואת שיתופי הפעולה האקדמיים בין ישראל לארה"ב.

האירוע ציין שנה לחנוכתם של קמפוס קורנל-טק ושל מכון טכניון-קורנל שנפתחו ב-2017 על האי רוזוולט בניו-יורק. המכון הוא שותפות אקדמית בין אוניברסיטת קורנל לטכניון, שנועדה לפרוץ את גבולות האקדמיה ולעודד יזמות גלובלית, פיתוח כלכלי ופיתוח בתחום ההיי-טק.

הקמת הקמפוס הפכה את הטכניון לאוניברסיטה הלא אמריקאית הראשונה בעולם המעניקה תואר מוסמך על אדמת ארה"ב. מאז ההכרזה על השותפות ההיסטורית בין הטכניון לקורנל גייס המכון חברי סגל וסטודנטים לתואר דוקטור ולפוסט-דוקטורט, יזם את תכנית הפוסט-דוקטורט Runway Startup לתרגום מסחרי של מחקרים ופתח תוכניות לתואר שני: Connective Media וטכנולוגיות רפואיות.

פעילות המכון מבוססת על הידע והניסיון של הטכניון ושל קורנל, אוניברסיטה ותיקה בעלת מוניטין עולמי בתחומי ההנדסה ומדעי המחשב, שנוכחותה בניו-יורק משמעותית מאוד.

שלוחת הטכניון בניו-יורק היא אחת הדוגמאות לפעילות הקונסוליה הכללית בניו-יורק לקידום שיתופי פעולה בין מוסדות אקדמיים בישראל למוסדות אקדמיים בארה"ב. אחת הדוגמאות לכך היא משלחת של נשיאי אוניברסיטאות בארה"ב שיצאו בשנה שעברה לישראל בהובלת הקונסוליה הכללית בניו-יורק.

קונסול ישראל בניו-יורק דני דיין אמר כי "מדובר באירוע חשוב ומהותי. בימים שבהם קולות ומחאות פוליטיים נשמעים ברחבי הקמפוסים יש חשיבות קריטית ליצירת שותפויות אקדמיות ולהעמקתן. שותפויות אלה מתקפות ומבססות את הקשר ההדוק בינינו לארה"ב.

''אין זה מובן מאליו שאוניברסיטה ישראלית עומדת בשורה אחת עם האוניברסיטאות המובילות בארה"ב בכנס משותף במטרה ליצור יחד יוזמות עתידיות. אני בטוח ששיתופי פעולה אלה תורמים לכל הצדדים, והקונסוליה הכללית בניו-יורק תמשיך להעמיק את הקשרים כדי ליצור הזדמנויות נוספות", הבטיח דיין.

נשיא הטכניון פרופ' פרץ לביא אמר כי "גלובליזציה היא אחד היעדים האסטרטגיים של הטכניון. בכדי לשמור על מעמדו המוביל של הטכניון כאוניברסיטת מחקר מדעית-טכנולוגית ולחזקו אנו חייבים לפעול בחזית הגלובלית, וארצות הברית היא אחד מהיעדים החשובים שלנו במימוש אסטרטגיה זו.

''מכון טכניון-קורנל ע"ש ג'ייקובס, אשר הוקם לפני כחמש שנים וקמפוס הקבע שלו נחנך בשנה שעברה, הוא מודל לחינוך אקדמי במאה ה-21. אין לי ספק שממנו ייצאו הרעיונות הגדולים הבאים, חברות חדשות וכישרונות פורצי דרך שיגשימו את חזון החדשנות והפיתוח של העיר ניו יורק. בכך הטכניון ואוניברסיטת קורנל נענו לאתגר הגדול ביותר העומד בפני מוסדות אקדמיים ברחבי העולם, כיצד להכין את תלמידיהם למהפכה התעשייתית הרביעית – המהפכה הדיגיטלית.

''לשיתוף הפעולה בין אוניברסיטת קורנל, MIT והטכניון, שלוש אוניברסיטאות מהטובות בעולם ישנה חשיבות רבה לעתידו של החינוך הטכנולוגי העתידי. אין לי ספק שהידוק הקשרים בין שלושת המוסדות הוא Win-Win-Win situation", הדגיש פרופ' לביא.