חורשת מפקדים נחנכה באוגדת איו"ש

הטקס נערך במעמד מפקדי האוגדה לדורותיהם, ביניהם רב-אלוף (מיל') משה יעלון, האלוף יאיר גולן ומפקד האוגדה הנוכחי תת-אלוף ערן ניב.

עדו בן פורת , ד' באלול תשע"ח

הטקס במפקדת האוגדה
הטקס במפקדת האוגדה
צילום: דובר צה"ל

חורשת מפקדים חדשה נחנכה היום (רביעי) באוגדת איו״ש, לציון 30 שנות עשייה.

הטקס נערך במעמד מפקדי האוגדה לדורותיהם, ביניהם תת-אלוף (מיל') חגי מרדכי, אלוף (מיל') יעקב אור, אלוף (מיל') יצחק גרשון, אלוף (מיל') נעם תיבון, רב-אלוף (מיל') משה (בוגי) יעלון, אלוף יאיר גולן, ומפקד האוגדה הנוכחי, תת-אלוף ערן ניב.

במהלך היום ערכו המפקדים סיור בגזרת האוגדה, קיימו שיח פיקודי ועמדו על התמורות שחלו בגזרה בשנים האחרונות. בסוף היום, בטקס חגיגי, חנכו המפקדים את חורשת המפקדים החדשה הנמצאת בבסיס מפקדת האוגדה סמוך לבית אל.

"עם שאיננו יודע את עברו, ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל", אמר יעלון. ''אנו נמצאים בגזרה שתעסיק את מדינת ישראל עוד שנים רבות. אחד הדברים החשובים לעוסקים במלאכה ביהודה ושומרון הוא ההבנה שהקבוע פה הוא השינוי. פעילות צבא בסביבה אזרחית, שמירה על הערכים שלנו- הם אתגר לא פשוט אבל לא בלתי אפשרי.

''מפרספקטיבת ההיסטוריה אפשר לראות הישגים עצומים, התיישבות יהודית עם מאות אלפי תושבים הבטוחה הרבה יותר. שקט שמבוסס על איזונים ולא מסתכל על המציאות רק דרך כוונת הרובה, אלא מאפשר לאוכלוסייה המקומית לחיות בכבוד ושומר על הביטחון. אפשר להסתכל בסיפוק רב על ההישגים של מדינת ישראל, צה״ל ואוגדת איו״ש", הוסיף יעלון, שר הביטחון לשעבר.

מפקד אוגדת יהודה ושומרון, תת-אלוף ערן ניב, אמר כי ״לפני כשבעים שנה נשא דוד בן גוריון דברים בכינוס ישובי כיו״ר ההסתדרות הציונית ואמר ׳כוחינו בנכס הגדול, שיש לעם היהודי- בנכס המוסרי, בטהרה המוסרית של חיינו, בנינו, של שאיפותינו, של הליכתינו עם העולם, ובשלושה אלה- בגבורה, בתבונה, בטהרה- נעמוד על הניצחון׳. שלוש מילים אלו איתם חותם דוד בן גוריון מייצגות יותר מכל את הערכים המובילים שלהבנתי הנחו את מפקדי אוגדת יהודה ושומרון לדורותיהם באתגרים הרבים שניצבו מולם.

''המשימות באוגדת יהודה ושומרון מצויות במרחב רווי קונפליקטים ומורכב, השרוי בחיכוך מתמיד. המפקד באוגדת יהודה ושומרון נדרש לפתח ידע מקצועי, להיות אמיץ לב- לא רק אומץ הלב, אשר גם הוא קשה מאוד, הנתבע מהלוחם המסתער נוכח פני אויב- אלא גם אומץ לב אזרחי לעמוד מול חוק וסדר ולדבוק באמת המוסרית המנחה את דרכו״, הוסיף תא''ל ניב.