אבל בכדורגל הישראלי

גברי לוי, שכיהן כיושב ראש ההתאחדות לכדורגל בין השנים 1996-2003, הלך לעולמו בגיל 80 לאחר מאבק במחלה קשה.

ערוץ 7 , ה' באלול תשע"ח

גברי לוי ז"ל
גברי לוי ז"ל
צילום: Moshe Shai/Flash90

גברי לוי, יו"ר ההתאחדות לכדורגל וקבוצת הפועל פ"ת לשעבר, הלך הלילה לעולמו בגיל 80, לאחר מאבק במחלה קשה.

ב-1989 מונה לוי ליו"ר קבוצת הפועל פתח תקווה, ולאחר מכן הפך גם לחבר ההתאחדות לכדורגל, וממלא מקום היו"ר.

בספטמבר 1996 התמנה לתפקיד יו"ר ההתאחדות לכדורגל, תפקיד אותו מילא במשך שבע שנים. בתקופתו נעשתה חלוקה חדשה של הליגות לכדורגל והוקמה הליגה הבכירה הנוכחית הקרויה "ליגת העל".

במקצועו היה לוי רקדן וכוריאוגרף. במשך שנים ניהל לוי את להקת המחול "שלום" שהופיעה באירועים מרכזיים ובהם אירוויזיון 79' שנערך בבנייני האומה בירושלים.

לוי הדריך במשך השנים להקות מחול רבות, בהן: עמק הירדן, עמק יזרעאל, שער הנגב, גליל מערבי, בית הגפן בחיפה, הדרים רחובות, פעמי אביב בתל אביב, ותיקי פתח תקווה ולהקת אשקלון.

מההתאחדות לכדורגל נמסר, "ההתאחדות לכדורגל והכדורגל הישראלי מרכינים ראש עם היוודע דבר פטירתו של גברי לוי, שכיהן כיושב ראש ההתאחדות בין השנים 1996-2003. גברי לוי, בזכות יכולותיו המוכחות ואופיו המיוחד, פעל ככל יכולתו לטובת קידום הכדורגל הישראלי בכל דרך, בכל מקום ובכל עת. לוי ז"ל האמין כי הכדורגל הוא אמצעי חברתי ראשון במעלה לקירוב לבבות, לעשייה לטובת הכלל ולתפארת המדינה. הססגוניות של לוי, החום שהקרין והמקצוענות בה פעל ואליה חתר, היו מסממני ההיכר שלו לאורך שנים רבות של פעילות בענף הכדורגל ובהתאחדות".

ממלא מקום יו"ר ההתאחדות, תמיר גילת, הוסיף "הפרידה מלוי קשה והדיבור עליו בלשון עבר כמעט בלתי נתפס. גברי, בזכות הרבה קסם ובעיקר הודות ליכולות ניהול מרשימות ודומיננטיות ייחודית, נתן לכולנו את התחושה שהוא לעולם יהיה חלק מהכדורגל שלנו. החובה שלנו היא להבטיח כי גם אחרי מותו, כך יהיה. גברי ליווה, גידל וטיפח אלפי שחקנים ושחקניות ועשה זאת מתוך אהבה עצומה למשחק הכדורגל. עולם הכדורגל הישראלי, ואנשי ההתאחדות בפרט, כואבים היום את פטירתו ואני משוכנע כי יימצאו הדרכים הנכונות והראויות להנציח את פועלו ותרומתו. יהי זכרו ברוך".