הדיווח בעיתונות
הדיווח בעיתונותצילום: מתוך העיתון

ספינה שהחכירה חברת הספנות הישראלית "צים" הוכרחה בשבוע שעבר לשנות את מסלולה, שהיה אמור לעבור דרך נמל ראדס בתוניסיה בדרכה לספרד.

הספינה עזבה את הכניסה לנמל ראדז לאחר שפעילי חרם אנטי ישראליים איימו לחסום את הנמל ופועלי הנמל איימו שיסרבו לטפל במטען האונייה אם תעגון בנמל. כתוצאה מכך נאלץ צוות הספנה לשנות את המסלול ולהמשיך היישר לספרד.

את הידיעה על האונייה העבירו הסתדרות העובדים הכללית בתוניסיה וארגון TACBI שפועל לחרם אקדמי ותרבותי על ישראל.

פעילי הארגונים בתוניסיה טענו כי ניסיון העגינה של הספינה בנמל התוניסאי הוא "הוא חלק מרשת סמויה של סחר עם ישראל המפר את החרם על מדינת ישראל".

עו"ד נתי רום, מייסד ארגון לב-העולם שנאבק בחרם העולמי מסר, "לצערי זו לא הייתה הפתעה לשמוע את הידיעה. צים, כמו חברות ישראליות רבות, ממשיכות להיפגע מתנועות החרם שמפיצות שקרים על ישראל.

תנועות החרם בתוניסיה מונעות שיתוף פעולה שבסופו של דבר יפגע רק באזרחי תוניסיה. זה גם מצטרף לסירובה של תוניסיה, שנבלם בלחץ המארגנים, לארח את זוכת השחמט הישראלית בתחרות הבינלאומית. ארגוננו ממשיך ליצור קשרים עם אזרחים ברחבי אפריקה שלא נכנעים לתכתיבי ה- BDS ורוצים לדעת את האמת לגביי המתרחש בישראל. אנחנו נדרשים להמשיך ולחזק את הקשרים שם. כולי תקווה כי השינוי ביחס לישראל בוא יבוא".