"חיזקנו את היחסים עם אמריקה הלטינית"

ראש העיר ירושלים ניר ברקת ייצג את מדינת ישראל בטקס השבעת נשיא פרגוואי בשליחותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ה' באלול תשע"ח

"חיזקנו את היחסים עם אמריקה הלטינית"-ערוץ 7
ברקת עם נשיא פרגוואי הנכנס מריו אבדו בניטז
צילום: עיריית ירושלים

ראש העיר ירושלים ניר ברקת, סיים היום (חמישי) ביקור מדיני רשמי באמריקה הלטינית בשליחותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

במהלך הביקור ייצג ברקת את מדינת ישראל בטקס השבעת נשיא פרגוואי הנכנס מריו אבדו בניטז. כמו כן נועד ברקת עם נשיאי קולומביה וגוואטמלה, נשיאים לשעבר ושרים בכירים ודן עמם בהרחבת שיתופי הפעולה בין המדינות.

ברקת ציין, "הבאתי את ברכת העם בישראל לנשיא פרגוואי הנכנס בטקס השבעתו בארמון הנשיאות. הודיתי לו על הידידות העמוקה בין המדינות ושוחחנו על חיזוק היחסים המיוחדים והרצון ההדדי להעמיק את שיתופי הפעולה. הזמנתי את הנשיא לבקר בישראל ובירושלים".

"במהלך המסע המדיני נפגשתי גם עם נשיא קולומביה איוון דוקה ונשיא גוואטמלה ג'ימי מורלס שהעביר את השגרירות לירושלים, עם נשיא פראגווי היוצא הורצין קורטס שהעביר גם הוא את השגרירות לירושלים, עם נשיא אורוגוואי לשעבר, שהוא ידיד ישראל גדול, אלברטו דה מאקיה ועם חלק משרי החוץ של המדינות", הוסיף.

לדבריו, "שיתופי הפעולה הכלכליים בין ישראל למדינות אמריקה הלטינית הם חשובים מאוד. במהלך הביקור נועדתי עם שרת התעשיה והמסחר החדשה של פרגוואי, עם שר הטכנולוגיה והתקשורת, עם ראש העיר אסונסין, בירת פרגוואי והיה לי הכבוד להתארח בלשכת המסחר ישראל-פרגוואי. בנוסף התראיינתי לכלי התקשורת כאן להסביר את עמדותיה של מדינת ישראל ונפגשתי עם ראשי הקהילות היהודיות בדרום אמריקה. אני מודה לראש הממשלה על האמון לביצוע המשימה החשובה, לאנשי משרד החוץ ולשגריר".

אל ראש העיר התלוו בביקורו סמנכ"ל אמריקה הלטינית במשרד החוץ מודי אפרים, שגריר ישראל בפרגוואי זאב הראל, ראש הסגל בעירייה מיכל שלם וראש לשכתו ניצן קרסנטי.