נדב ארגמן
נדב ארגמן צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

ראש השב"כ נדב ארגמן הזהיר בימים האחרונים את הקבינט המדיני-ביטחוני כי דחיקת אבו מאזן מתהליך ההסדרה ברצועת עזה תחזק את ארגון החמאס באזור יהודה ושומרון ותוכיח שהטרור משתלם.

על פי הדיווח בחדשות 2, ארגמן הזהיר מהשלכות המגעים בין ישראל לחמאס. "מהלך כזה גם יחליש את המתונים ויוכיח לפלסטינים שרק דרך האלימות משיגה תוצאות מול ישראל".

שר החינוך נפתלי בנט, חבר הקבינט המדיני-ביטחוני, תקף בחריפות את ההסכם בין ישראל לחמאס שאותו הוביל שר הביטחון אביגדור ליברמן.

"הסכם ישראל-חמאס שאליו דחף ליברמן הוא שגיאה חמורה וחסרת אחריות", אמר בנט לחדשות 2. "ההסכם יאפשר לחמאס להאיץ את ייצור הרקטות. אם לא נעצור היום את המפעל הלאומי של חמאס לייצור רקטות, תושבי ישראל יסבלו ממבול של רקטות על מרכזי אוכלוסייה בעתיד הלא-רחוק".

לדברי בנט, "לאחר 140 ימים של רקטות, ירי צלפים ושיגור בלוני תבערה חמאס לומד שהטרור השתלם. צריך לומר את האמת לציבור הישראלי: הסכם ישראל-חמאס הוא שגיאה ותפיסת ההכלה נכשלה".

יו"ר מפלגת הבית היהודי דחה את את התפיסה שבה מחזיק ליברמן, ולפיה ישראל יכולה לשכנע את ערביי עזה להחליף את שלטון חמאס. "אכן המסר נקלט: הטרור משתלם, חמאס יורה עלינו רקטות- וישראל מתקפלת".

"תפקידנו לא לשכנע, אלא לנטרל את ההתעצמות של חמאס ואת יכולתו לפגוע באזרחי ישראל. עלינו להחזיר את הביטחון לתושבי הדרום", הדגיש השר נפתלי בנט.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו