מנציחים את דפנה אלירן אהרון

מאות בני אדם השתתפו אמש (חמישי) ביישוב עתניאל בטקס חנוכת 'מצפה דפנה' על שם דפנה מאיר הי"ד.

המצפה, מצפור תצפית עשוי אבן משולב עם רחבת כינוסים, נבנה על ידי בני נוער מעתניאל ומכל רחבי הארץ במשך שנתיים של עבודה מאתגרת. בני הנוער הם גם אלה שגיסו את הכסף לבנייתו של הפרויקט שעלותו למעלה מרבע מליון שקלים. לשם כך יצאו למבצע גיוס המונים דרך אתר "הדסטארט" שם הצליחו לגייס תוך חודשיים בלבד 270,000 שקלים.

שחר גליק, מנוער היישוב שהיה שותף בהובלת הפרויקט, סיפר כי "בקיץ תשע"ד, לאחר חטיפת שלושת הנערים בגוש עציון ובעקבות הכאב הגדול, בחרנו בנוער עתניאל לתעל את הכאב והאנרגיות למקום של עשייה חיובית. סללנו שביל סובב ליישוב באורך של כ-2 וחצי ק"מ, כשלצידי הדרך ישנם ספסלים, נדנדות, פינות חמד, והוא מסתיים במעיין יפהפה".

"הפכנו לעמותה רשומה 'בשבילם' ששמה לה למטרה לעודד נוער לבנייה יוזמה ועשייה למען הקהילה. לאחר שנתיים של עבודות ופרויקטים, תושבת היישוב- חברתנו דפנה מאיר הי"ד, נרצחה בפתח ביתה מול עיני ילדיה. באותו קיץ לאחר לבטים החלטנו לבנות מצפה לזכרה, והיום לשמחתנו הוא מקור גאווה ואבן שואבת למבקרים רבים", מוסיף גליק.

באירוע לקחו חלק תושבי הישוב, פעילים בעמותת 'בשבילם', תורמים, חברים, נתן מאיר ומשפחתו, חבר הכנסת יהודה גליק, ראש מועצה הר חברון יוחאי דמרי, והתורם רוני בירם.

נתן מאיר, שעל שם אשתו נבנה המצפה, גזר את הסרט יחד עם אחד מהתורמים המובילים לפרוייקט - רוני בירם תושב עומר.

במהלך הערב נשאו דברים שני אומני האבן שליוו מקצועית את בניית המצפה - שמואל הכהן ונתנאל מיר.את הערב הנחו בעלה של רננה מאיר ואחותו שניהם תושבי היישוב, בערב נשאו דברים גם רעות והלל שילה מנוער עתניאל והרכב הנוער ליווה את הערב מוזיקלית.

רננה מאיר, ביתה של דפנה אמרה, "מרגש מאוד להיות בחנוכת המצפה לזכר אמא שלי במיוחד שעוד מעט נציין שלוש שנים וכל פעם יש צמיחה מחדש, מרגש לראות את הנוער הצעיר שמקדיש את החופש שלו לעבודה ולבניה של ארץ ישראל, מרגש לבא לכאן ולראות את העבודה וההנצחה בדרך של חיים".

יוחאי דמרי, ראש המועצה, הוסיף כי "אנחנו נרגשים הערב לעמוד בפתיחתו של המבנה לאחר שלוש קיצים של עבודת הנוער, מדהים היה לראות את תעצומות הנפש של הנוער, נוער שעבר זעזוע אסף את עצמו גיס את כל כוחות שיש לו ובעצמו גייס למעלה מרבע מליון שקלים, ובהמשך גם הביא נוער מכל רחבי הארץ שהיה שותף לבניה המדהימה. היום המצפה קורם עור וגידים, עומד וצופה על העמק בו הלך אברהם אבינו מבאר שבע לירושלים בה גם הלכו האבות ובה היום הולכים הבנים וממשיכים את דרכם".