יעל דן (ארכיון)
יעל דן (ארכיון)צילום: פלאש 90

לרגל 20 שנה ל"עושים צהריים", המגזין היומי בגל"צ, התראיינה העיתונאית יעל דן לעיתון "ידיעות אחרונות" והתייחסה בין השאר גם לעמדה הפוליטית.

"ברור שאני מזוהה עם השמאל, אבל אין לי עניין לקדם אג'נדות פוליטיות, אלא הומניות", היא אומרת.

"הומניזם לא אמור להיות מזוהה עם שמאל או ימין, אבל אם הומניזם הוא שמאל, אז אני מאוד שמאלנית ולוחמת גדולה למען רעיונות חברתיים ואנושיים. התשובות לשאלות המדיניות או הביטחוניות הרבה פחות ברורות לי. השאלות על מה שקורה בארץ עולות גם אצלי כל הזמן. אני נורא מקנאה באנשים שכל כך בטוחים בעמדותיהם ויש להם תשובות ברורות. לי יש יותר שאלות מאשר תשובות. אני מאוד נזהרת לא להשתמש בשעת השידור שלי כדי לכוון אג'נדה פוליטית מסוימת.

"אני מקנאה באנשי ימין שמכניסים אותם לתחנות השידור השונות כביכול כדי לאזן, והם מקדמים אג'נדה פוליטית מאוד מסוימת. הם לא באים כעיתונאים, ולכן המשקל הסגולי שלהם שווה לעשרה כמוני או כמו רזי. אנחנו עיתונאים, ורואים את עצמנו מחויבים קודם כל לאיזו אובייקטיביות והתנהלות אמינה".

את מתכוונת בין השאר לאראל סג"ל, עירית לינור וקובי אריאלי? נשאלה דן והשיבה, "כן. הם לא באים עם אג'נדה עיתונאית אלא עם אג'נדה פוליטית אישית. אני שרופה על הפלורליזם בגלי צה"ל, אבל המכנה המשותף של כל מי שמגיע צריך להיות מקצועי. אני גם לומדת עם השנים לראות איפה הדברים שאני עושה או אומרת אולי מושפעים מהשקפת העולם שלי ולהקפיד יותר. פעם, כשבאתי לטלוויזיה ועשיתי את הראיון הראשון עם אורי זוהר מאז שחזר בתשובה, הוא אמר לי, 'הסכמתי להתראיין אצלך כי אמרו לי שאת הגונה'. עם התואר הזה אני מוכנה ללכת לכל מקום. בזה אני גאה".