רובשקין נפגש עם ח"כ אייכלר: "חלום"

לאחר שהכביר אודותיו במילים ארוכות במליאת הכנסת, הגיע אמש האסיר היהודי שלום מרדכי רובשקין לביתו של ח"כ אייכלר כדי להודות לו

בן שאול , ח' באלול תשע"ח

הפגישה עם רובשקין
הפגישה עם רובשקין
צילום: לשכת אייכלר

במסגרת סבב הביקורים בישראל שעורך בימים אלה האסיר היהודי שלום מרדכי רובשקין, הוא הגיע אמש לביתו של ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) כדי להודות לו על שהכביר אודותיו במילים ארוכות במליאת הכנסת.

במהלך ביקורו של סגן נשיא ארה"ב מייק פנס בכנסת, ניצל ח"כ אייכלר את הביקור והזכיר את מעצרו של רובשקין שהוביל לפסק דין של 27 שנות מאסר בגין עבירה כלכלית. אייכלר הרחיב אודות הניחוח האנטישמי שליווה את הדיונים והודה לפנס ולנשיא טראמפ על שחרורו המוקדם לחיק משפחתו.

במהלך הביקור אמר רובשקין לאייכלר כי "זה חלום להיות אצלך בירושלים. כאשר היית אצלי לאחר השחרור בניו יורק וברכת שנתראה בארץ ישראל, חשבתי שזה יקח עוד שנים. והנה פחות מחצי שנה ואני בעיר הקודש ירושלים.

ח"כ אייכלר סיפר לו כי "מאסרך הארוך היה ביטוי של אנטישמיות גלויה. יהודים חשבו שלאחר השואה כבר אי אפשר לכלא יהודי ל-27 שנים אפילו בסיביר. אף גוי לא היה מקבל מאסר יותר משנתיים על עבירות שהואשמת בהם. כל עולם השקר המשפטי האמריקאי דחה את כל הערעורים.

"רק הקב"ה בחר בטראמפ נגד כל הסיכויים - בשביל לשחרר אותך. בכך החזיר ליהודים את זכויות האדם. ב"ה עכשיו אתה כבר בירושלים".