קמפיין חדש נגד ארגוני הקרן החדשה הדתיים

קמפיין חדש של ארגון "חותם" תוקף בחריפות את הארגונים הנתמכים על ידי הקרן החדשה לישראל ופועלים במגזר הדתי.

סרטון חדש שפרסם הארגון הבוקר תוקף ישירות כמה מהארגונים ופעילים מרכזיים בהם, וטוען כי הם פועלים בשליחות הקרן החדשה לניגוח היהדות ופגיעה בציבור הדתי.

בין המותקפים בסרטון, מיסדת ויו"ר "קולך" לשעבר חנה קהת, מנכ"לית "מבוי סתום" בתיה כהנא דרור, יו"ר נאמני תורה ועבודה תהילה פרידמן נחלון והרב שי פירון מייסד עמותת "הכל חינוך".

מנכ"ל ארגון חותם, עמיטל בראלי, מסר: "אומרים די להלבנת הקרן בתוך הציונות הדתית. היום הציבור יודע שמדובר בארגונים שמקדמים את המטרה הראשית של הקרן החדשה: הכרזת מלחמה נגד היהדות של המדינה. ארגונים בתוכינו שנלחמים בגרעינים התורניים, שחוברים לרפורמים ולישראל חופשית, לא יכולים ליהנות מחסינות ולהגדיר את עצמם כחלק מהציבור הדתי לאומי. או שהם אתנו או שהם נגדינו. הגיע הזמן להתנתק מארגוני הקרן אחת ולתמיד, הארגונים האלה מכשירים את השרץ שנקרא הקרן החדשה לישראל".

עוד טוענים בחותם: "הציבור הדתי לאומי לא מודע לכך שגופים אלו פועלים בתוכנו לקדם אג'נדות זרות, מתייחסים אליהם בתמימות ומזהים אותם כציונות דתית קלסית. לכן לא מופעלים חסמים ביקורתיים מפניהם ומשום כך חשוב לחשוף את פניהם. ארגוני הקרן שבציונות הדתית וארגוני הקרן שתומכים בדה-לגיטימציה לצה"ל וכדומה, מקדמים את אותה אג'נדה שהיא מטרת העל של הקרן: הפיכת ישראל למדינת כל אזרחיה".

תהלה פרידמן, יו"ר עמיתה בתנועת נאמני תורה ועבודה, מסרה "ויכוח ואי הסכמות הם דברים לגיטימיים בדמוקרטיה. מה שלא לגיטימי זה שקרים ודיבה. אין כל קשר בין הדמות המוצגת בסרטון לבין תהלה פרידמן".

מתנועת נאמני תורה ועבודה נמסר, "תנועת נאמני תורה ועבודה מתנהלת בשקיפות מלאה. ניתן למצוא פירוט על כלל התרומות, הקרנות וההסברים על העבודה מולן בקלות באתר התנועה".

חנה קהת מסרה בתגובה, "זה מסע של השמצות חסר תוכן. שמזלזל בחברי וחברות הציונות הדתית, כאילו הם מטומטמים ומטומטמות, הניתנים ל'עיצוב' מחדש. מסר שטחי כל כך. חבל שבמקום להאבק על תיקון המצב הקשה בממסד הדתי, שהביא לממדים מפלצתיים את תופעת סרבנות הגט והעגינות, וגורם לאומללות של אלפי נשים, בחר הארגון להשקיע את מיטב כספו במסע של דמוניזציה נגד מי שמנסות למנוע את העוולות הנוראיות האלה".

בתיה כהנא דרור מסרה בתגובה, "במקום לעסוק בבעיותיה של הציונות הדתית באופן אמיתי, לאור נתוני החילון, החלשות תפיסות אידיאולוגיות וההקצנה, בחר ארגון 'חותם' להסיט את הדיון לגורם חיצוני קל לניגוח, כמו הקרן החדשה וארגונים דתיים ליברליים, ובכך להרוג את השליח. ללא ספק 'הפוסל במומו פוסל'. מי שחרד מהתמודדות עם מגוון דעות ודוגל בדוגמטיות מחשבתית הוא שיביא לשקיעתה של הציונות הדתית, ולא ארגונים אזרחיים המתמודדים בשטח עם הבעיות בחברה הישראלית".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו