בעקבות ההתבטאויות - התכנית הושעתה

התכנית אופירה וברקובץ' לא תשודר ביום שישי הקרוב, לאחר שבתכנית ששודרה שלשום כינה ברקוביץ' את חברי הכנסת הערבים בכינויי גנאי.

ערוץ 7 , ח' באלול תשע"ח

בעקבות ההתבטאויות - התכנית הושעתה-ערוץ 7
מושעה. אייל ברקוביץ'
צילום: Roni Schutzer / Flash90

תכנית הראיונות הפוליטית אופירה וברקוביץ' לא תשודר ביום שישי הקרוב, בעקבות בהתבטאויותיו של המגיש אייל ברקוביץ' נגד הח"כים הערבים, כך נמסר מהזכיינית "קשת".

"הדברים שנאמרו בתכנית חרגו מהקו של חופש הביטוי בו דוגלת החברה. בשל חומרת הדברים, הוחלט להקדיש את הימים הקרובים לבחינת הנהלים והכללים. אי לכך לא תשודר התוכנית ביום שישי הקרוב", מסרו ב"קשת".

הסערה סביב התכנית פרצה לאחר שברקוביץ' כינה במהלכה את חברי הכנסת הערבים "מחבלים שיושבים בכנסת", "שונאי ישראל", "מרגלים" ו"סוסים טרויאנים".

"חברי הכנסת הערבים פוחדים להגיע אלינו", אמרה לו בתכנית אופירה אסייג, "אחמד טיבי לא רוצה עימות איתך, זחאלקה לא רוצה עימות איתך, ברכה שאמנם לא חבר כנסת מסרב להגיע לפה. מה הסיפור, חבורת פחדנים?" היא הוסיפה בשאלה.

על כך ענה ברקוביץ' כי הם לא באים כי הם מפחדים שהוא ישאל אותם שאלות קשות שאין להם תשובות עליהם. "הם יודעים שהם סוסים טרויאנים, הם יודעים שהם בעצם יושבים בכנסת אבל הם מרגלים, והם יודעים שהם לא משלנו. אז הם יודעים מה אני הולך להגיד להם", הוא הסביר.

"אל תבואו. לא צריכים אתכם פה... לא יכול לראות אותם פה. הסתדרנו בלעדיהם עד היום. לא רוצה אתכם פה באולפן. אם הם נוחתים פה, אני קם והולך... אין להם סיכוי שאני אראיין אותם. לא אתן להם את הכבוד הזה. אל תביאי אותם. לא רוצה לראות אותם. זה לא מקטע של גזענות, הם פשוט שונאי ישראל. הם פשוט מחבלים שיושבים לנו בכנסת. לא רוצה לשבת איתם, לא רוצה לראיין אותם ואני לא רוצה לראות אותם".

מאוחר יותר התנצל ברקוביץ' ומסר בתגובה: "לא התכוונתי לפגוע - לא בציבור הערבי וגם לא בכל חברי הכנסת הערבים. אמנם יש לי מחלוקות עמוקות עם חלקם אבל לא היתה לי כוונה לפגוע ולהכתים את כולם. חלק מהביטויים בהם השתמשתי היו לא ראויים ועל כך אני מתנצל".