עורך "ידיעות אחרונות" פורש מתפקידו

רון ירון שיגר מכתב לעובדי העיתון, ''תהיה קודם כל בן אדם ואחר כך עיתונאי. אין בהכרח סתירה בין הדברים''.

ערוץ 7 , ח' באלול תשע"ח

עורך "ידיעות אחרונות" פורש מתפקידו-ערוץ 7
רון ירון
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

עורך העיתון "ידיעות אחרונות", רון ירון, הודיע כי יסיים את תפקידו בעוד כשבועיים, בתום 26 שנים שבהן כיהן כעורך הראשי.

בהודעה ששלח לעובדים כתב ירון ''אנחנו מצליחים להביא את הסיפורים הכי חשובים, הכי מבוקשים, הכי מעניינים. אנחנו עדיין קובעים לא מעט את סדר היום במדינת ישראל. וכמה זה לא מובן מאליו בשנת 2018. כמה דם, יזע ודמעות אנחנו משקיעים כדי לשמר את הרלבנטיות הזו''.

ירון הזכיר את תיק 2000 - חקירה פלילית שנפתחה בחשד לתיאום מהלכים, לכאורה, בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין מו''ל "ידיעות אחרונות" נוני מוזס. "זה לא סוד שבשנה וחצי האחרונות העיתון עבר טלטלה לא פשוטה. תיק 2000 נחת עליי, עלינו, כרעם ביום בהיר. העובדות המלאות טרם התבררו אולם די היה במה שפורסם כדי לחייב את כולנו לעשות חשבון נפש.

''ואם נעשו טעויות לאורך הדרך - החוכמה היא ללמוד ולצמוח מהן. וגם אם ייתכן ש'לא היה כלום', זה לא אומר ש'לא יהיה כלום' ולא פותר אותנו מתיקון. אני גאה בדרך העצמאית והבלתי מתפשרת שבה סיקרנו את הפרשה", כתב ירון.

לדבריו, תפקיד עורך "ידיעות אחרונות" הוא בעל עוצמה וכוח רב. ''בכל ימיי בתפקיד ניסיתי להשתמש בו בזהירות, באחריות, באנושיות. זכרתי תמיד שהכוח שניתן לי הוא בתוקף תפקידי כעורך 'ידיעות אחרונות' ולא כרון ירון, האדם הפרטי. ושאני חייב להשתמש בו בחרדת קודש גם כלפי עובדי העיתון, מהבכיר ביותר ועד הכי זוטר, גם מול הקוראים שלנו ובעיקר כלפי מי שעליהם אנחנו כותבים ושעתידים להיפגע ממה שאנחנו מפרסמים.

''לזכור תמיד שבצד השני יש אנשים שחייהם מושפעים מכל מילה. ולכן חשוב להקשיב, לשמוע, לא להסס לפרסם בכל הכוח והעוצמה כשאנחנו בטוחים בעובדות. אבל כן להטיל ספק. וכן לתת לעובדות לבלבל אותנו אם מוכיחים לנו שאנחנו טועים. לעולם לא אצטער על סיפור שפיספסנו בגלל זהירות יתר והקפדה על בדיקה מקיפה. תהיה קודם כל בן אדם ואחר כך עיתונאי. אין בהכרח סתירה בין הדברים", הוסיף ירון.