"תענוג לקבל את פניך בירושלים''

ראש הממשלה נפגש הבוקר עם היועץ לביטחון לאומי של נשיא ארה"ב, ג'ון בולטון. בפתח הפגישה הודה נתניהו לבולטון על מדיניות ארה"ב.

ניצן קידר - ערוץ 7 , ט' באלול תשע"ח

ראש הממשלה בנימין נתניהו והיועץ לביטחון לאומי של נשיא ארצות הברית, ג'ון בולטון, נפגשו הבוקר (שני) בירושלים.

בפתח הפגישה אמר נתניהו לבולטון, "תענוג לקבל את פניך בירושלים במיוחד אחרי ההחלטה ההיסטורית של הנשיא טראמפ. אנחנו מכירים עשורים רבים והיית אוהד מושבע של הברית בינינו בתוך ומחוץ לממשל. אין לישראל בת ברית טובה יותר מארה"ב".

"אנחנו מתעקשים להגן על עצמנו בכוחות עצמנו ומעריכים תמיכה אמריקאית. תחת הנשיא טראמפ הברית חזקה מצמיד והביקור הזה נותן הזדמנות להתיישר ולתאם עמדות על איראן סוריה עזה ונושאים רבים אחרים", הוסיף נתניהו.

ראש הממשלה ניצל את ההזדמנות להודות על תמיכת הממשל האמריקני בעמדות ישראל בשורה של נושאים, "אני רוצה להודות לנשיא טראמפ על כך שעזב את הסכם הגרעין הנורא. ההסכם סלל את דרכה של איראן לארסנל גרעיני ועל ידי הסרת הסנקציות איראן יכלה להכניס מיליארדים למכונת המלחמה בתימן סוריה ולבנון. החלטת הנשיא לעזוב את ההסכם היא רגע היסטורי. ישראל מצדיעה לנכונותו של הנשיא טראמפ להטיל סנקציות ואני מדבר בשם מדינות רבות באזור.

''כל המדינות צריכות ללכת בעקבות ארה"ב ולהגביר את הלחץ על איראן כדי להפסיק את תוקפנותה. פניתי מספר פעמים לאנשי איראן והם צריכים להבין שאנחנו לא נלחמים בהם אלא במשטר שלהם שעוצר נשים ומדכא את שאיפות החופש של מיליוני איראנים".

"ישראל גם אסירת תודה לתמיכה הבלתי מתפשרת בפורומים בינלאומיים. אנחנו מעריכים את המשך המחויבות האמריקאית לשימור עליונותה הביטחונית של ישראל באזור שמאפשרת לנו להגן על עצמנו בכוחות עצמנו. בביקור הזה נחזק את הבית".

היועץ בולטון אמר לנתניהו, "זה תענוג והיסטוריה להיות כאן בבירת ישראל ואני מצפה לבקר בשגרירות החדשה. הניתוח שלך מדויק. הצורך למנוע מאיראן נשק גרעיני נמצא בעדיפות גבוהה מאוד עבור ארה"ב. לכן הנשיא פרש מהסכם הגרעין הרע, לכן אנחנו מטילים מחדש סנקציות, ומנסים לשכנע את חברנו באירופה לבצע צעדים חזקים יותר מול איראן בתחום הטילים הבליסטיים, מימון טרור, והפעילות בתימן, לבנון סוריה והאזור. אלה איומים עולמיים לא רק אזוריים".

"הברית בין ישראל וארה"ב ובין העמים שלנו מעולם לא היתה חזקה יותר. הנשיא טראמפ הפך את זה לאבן בסיס במדיניות שלו ואתה הפכת את זה לאבן בסיס של המדיניות שלך. לכן חשוב מאוד שארה"ב תנהל איתך את השיח המורחב הזה ואני שמח להיות כאן", הוסיף בולטון.