טיול בטוח
טיול בטוחצילום: יח"צ

אולם, כדי שחוויה זו לא תיהפך לאסון המביא לנזק בגוף ואף למוות, יש להקפיד על כמה כללי בטיחות בסיסיים. במאמר זה, נביא לכם עשרה כללים לרכיבה בטוחה.

חשוב לתכנן את המסלול מראש:

אחת מהטעויות הנפוצות והקשות של מטיילים, היא חוסר תכנון מספיק של הטיול. לפעמים, יודעים המטיילים פרטים בסיסיים על המסלול, אך לא פרטים מדויקים. לכן, חשוב לתכנן את מסלול הרכיבה לפרטי פרטים. יש לעיין בבית במפות, ולראות באילו מקומות ונקודות עובר שביל האופניים. כך, יהיה קל הרבה יותר להתמצא בשטח.

חשוב להגיע מצוידים היטב לטיול:

מומלץ מאוד לקחת לטיול מפה- מטיילים רבים, שוכחים לקחת מפה. לפעמים, נעשה הדבר מתוך שכחה. לפעמים, המטיילים בטוחים כל כך שהם יודעים את הדרך, ובשטח מגלים שטעו. לכן, חשוב לקחת לטיול מפה, עם סימון שבילים מתאים עבור אופניים חשמליות. מומלץ גם לקחת מצפן. חשוב לקחת שתיה ואוכל בכמות מספקת: כאשר אתם יוצאים לטיול, חשוב שתציידו בכמות מספקת של אוכל ושתייה. אולם, לא מספיק רק לקחת מזון. חשוב להצטייד ב3 ליטר מים לפחות. הרבה מטיילים, נתקעים בלא מים, ומתייבשים. חשוב לצאת עם נייד טעון, ולקחת מטען: פעמים רבות, נקלעים הרוכבים למצוקה. אולם, כאשר הם רוצים להתקשר להזעיק עזרה- מגלים שהנייד לא טעון. לכן, חשוב לצאת עם נייד בעל בטרייה מלאה. חשוב לקחת מטען. במידת הצורך, מומלץ לעצור בדרך, ולהטעין בתחנת דלק או במרכז מסחרי. חשוב לקחת ציוד בטיחות לרכיבה: כאשר מטיילים באמצעות רכיבה על אופניים חשמליות, חשוב לקחת ציוד בטיחות לרכיבה. יש להצטייד בקסדה. מומלץ לשים מגני ידיים וברכיים. מומלץ לשים אפוד זוהר. ללבוש בגדי ספורט: חשוב ללבוש בגדים קלים המותאמים לרכיבה. חשוב לנעול נעלי ספורט.

ומה עליכם להקפיד בשטח?

היצמדו למסלול המסומן: אל תחפשו הרפתקאות. אל תנסו לרכב על שבילים חדשים, שלא מסומנים במפה. פעמים רבות, שבילים לא מסומנים מובילים למבוי סתום, או אזור מסוכן.
בות, שבילים לא מסומנים מובילים למבוי סתום, או אזור מסוכן. יוד בטיחות לרכיבה.מנה אתם סובלים, סיימו את מסלול הרכיבה עד רדת החשיכה: לא מומלץ לרכב על אופניים חשמליות בלילה. לכן, כדאי להתחיל את הטיול בשעות המוקדמות של הבוקר, על מנת שעד שעות הערב תסיימו את הטיול. לא לדבר בפלאפון לללא לדבר בפלאפון בשעה הרכיבה: הסחת דעת גורמת לתאונות ונפילות בשעת רכיבה. לכן, מומלץ מאוד לא לדבר בפלאפון בשעה הרכיבה. הדיבור יוצר הסחת דעת. לשים לב לשילוט מיוחד: לפעמים יש במהלך המסלול שילוט מיוחד עם הוראות. חשוב לשים לב לשלטים, וליישם את ההוראות.