פלסטיני מחברון יואשם בתכנון פיגוע

המחבל נעצר לאחר שעורר את חשדם של שוטרים ולוחמי מג"ב בעיר העתיקה. במהלך החקירה נאספו ראיות לכך שתכנן לבצע פיגוע.

ערוץ 7 , ט' באלול תשע"ח

הסכין שנתפסה בכליו של המחבל
הסכין שנתפסה בכליו של המחבל
צילום: דוברות המשטרה

משטרת ישראל הגישה בצהריים (שני) הצהרת תובע נגד סלימאן קאפישה, מחבל כבן 26 תושב חברון.

לפני כשבועיים הבחינו שוטרים ולוחמי מג"ב בעיר העתיקה בירושלים בקאפישה שהעלה את חשדם ועיכבו אותו לבדיקה. במהלך הבדיקה התברר שהוא תושב חברון שנכנס לישראל בניגוד לחוק. ברשותו נתפסו סכין ותרסיס גז מדמיע.

קאפישה נעצר מיד על ידי השוטרים ונלקח לתחנת המשטרה. בתחקור ראשוני טען כי נכנס לישראל על מנת להתפלל.

החוקרים חשדו בכוונותיו של קאפישה והחקירה הועברה ליחידה המרכזית. עם התקדמות החקירה שנוהלה בתחילה תחת צו איסור פרסום, ביצעו החוקרים פעולות חקירה באמצעותן נחשפו כוונותיו האמתיות של קאפישה, לבצע פיגוע דקירה בירושלים כנגד אזרחים או כוחות הביטחון.

מעצרו של קאפישה הוארך בפני בית המשפט עד היום, ולפני זמן קצר הגישה המשטרה הצהרת תובע לפיה בכוונתה להגיש נגדו כתב אישום בגין עבירות של הכנה למעשה טרור וקשירת קשר למעשה טרור. בית המשפט האריך מעצרו עד ליום חמישי לצורך הגשת כתב האישום.

במשטרה ציינו, "אין ספק שעצם מעצרו של החשוד, מיצוי החקירה וחשיפת כוונותיו מנעו ניסיון להוציא לפועל פיגוע בגזרת ירושלים שיכלו להיות לו תוצאות קשות. המאמצים לאיתור, מניעה וסיכול ניסיונותיהם של מפגעים וארגוני טרור לממש כוונותיהם לבצע פיגוע נמשכים כל העת בתוך ירושלים ובמעברי עוטף ירושלים, ומעצרו של החשוד הינו נדבך מרכזי ונוסף לפעילות המבצעית החכמה והממוקדת המבוצעת כל העת".