ליברמן: אבו מאזן מנסה לטרפד הסדרה

שר הביטחון מאשים כי יושב ראש הרשות הפלסטינית מנסה לדרדר את ישראל במכוון לעימות נגד חמאס. "הוא רוצה שנפיל את השלטון בעזה"

ערוץ 7 , ט' באלול תשע"ח

השר ליברמן
השר ליברמן
Photo by Basel Awidat/Flash9

שר הביטחון, אבגידור ליברמן אומר כי ישראל נגררת לעימות בגבול עזה, בגלל סכסוכים פנים פלסטיניים.

"חמאס לא מוכן ללכת לפיוס עם פת"ח ולהעביר שליטה ברצועה לאנשיו של אבו מאזן. וגוררים אותנו פנימה בגלל ששני צדדים בתוך המחנה הפלסטיני לא יודעים להסתדר. חד וחלק. אבו מאזן יודע שהוא לא מסוגל להפיל שלטון חמאס בכוח, הוא מבין שחמאס לא יעביר לו שליטה ברצועת עזה ולכן הוא מנסה לדרדר אותנו לעימות מול חמאס ברצועה", אמר ליברמן בראיון למנדי ריזל ברדיו 101.5FM.

הוא התייחס גם לטרור הבלונים ואמר כי ישראל לא תבליג ותגיע לרגיעה מבלי הפסקה מוחלטת של השיגורים. "מי שמחפש ומי שחושב שאפשר להגיע להסדר בר קיימא מהיום למחר, זה בלתי אפשרי. אנחנו עושים את המקסימום, בצורה שקולה, בלי לגרור את מדינת ישראל לעוד מלחמה, אני חושב שכולם רואים את זה. אנחנו לא מתכוונים להבליג ואנחנו רוצים לעשות זיקה ישירה בין אותם בלונים לתנאי המחייה ברצועת עזה".

ליברמן נשאל כיצד תגיב ישראל להפרות של חמאס ואמר, "כל פעם התגובה תהיה חריפה יותר. כל פעם זה יהיה בעלייה. זו גם חלק מאותה מדיניות מחושבת ומתוכננת שבכל פעם שחמאס יגיב, התגובה של צה"ל תהיה יותר קשה מקודמתה".