רבנים נגד הקרן החדשה: ״נלחמת ביהדות״

הרב אליהו, הרב דב ליאור והרב אבינר קוראים לארגוני הציונות הדתית לנתק מגע מהקרן החדשה לישראל. ״בכל דור ודור קמים עלינו לכלותינו״

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ט' באלול תשע"ח

רבנים בציונות הדתית בהם הרב שמואל אליהו, הרב דב ליאור והרב שלמה אבינר קוראים לארגונים ציוניים-דתיים שלא לקבל תקציבים מהקרן החדשה לישראל.

הרב שמואל אליהו אומר כי "כשישראל יצאו ממצרים היו אויבים מבית ואויבים מבחוץ. כך היה גם בבית שני. גם בדורנו כך, יש אנשים שהם אויבים מוצהרים מבחוץ ויש מבית כאלה שמשתפים איתם פעולה ומתחזים לדורשי טובתנו, אבל באמת מפילים את הרוח".

הרב דב ליאור מוסיף, "לאחרונה נודע לי שקיימים ארגונים בתוך הציונות הדתית שמקבלים סיוע ממה שמכונה הקרן החדשה, ששמה לה למטרה לפעול נגד קדושת עם ישראל ונגד מדינת ישראל כמדינה יהודית".

סרטון שפרסם "חותם" אתמול תקף ישירות כמה מהארגונים בציונות הדתית וטען כי הם פועלים בשליחות הקרן החדשה לניגוח היהדות ופגיעה בציבור הדתי.

מובילי הקמפיין טוענים כי הקרן שמה לה למטרה לשנות את החברה הישראלית מבפנים באמצעות חדירה לאותם ארגונים מהציונות הדתית.

בין המותקפים בסרטון, מיסדת ויו"ר "קולך" לשעבר חנה קהת, מנכ"לית "מבוי סתום" בתיה כהנא דרור, יו"ר נאמני תורה ועבודה תהילה פרידמן נחלון והרב שי פירון לשעבר מנכ״ל עמותת "הכל חינוך".

אבנר פורת, ראש תחום מדיניות ציבורית בארגון, אמר כי "הקרן החדשה פועלת בתוך הציונות הדתית מתוך רצון להעביר מסרים הנוגדים את ערכינו, תורתנו ואמונתנו, כחלק ממטרתה להפוך את מדינת ישראל למדינת כל אזרחיה. הגיעה העת להתנתק מאותם ארגונים".