גופת המחבל מירושלים הועברה למשפחתו

אלפי בני אדם השתתפו בהלוויית המחבל אחמד מחאמיד באום אל פחם.

ערוץ 7 , י' באלול תשע"ח

גופתו של המחבל אחמד מחאמיד, תושב אום אל פחם שניסה לדקור שוטר בירושלים ביום שישי, הועברה הלילה למשפחתו.

הלווית המחבל התקיימה בבית העלמין שבשכונת שכונת עין ג'ראר בעיר, בהשתתפות אלפי בני אדם, בניגוד להסכמות בין המשטרה למשפחת המחבל.

מחאמיד, בן 31, יצא ביום שישי סמוך לשעה 17:30 משטח הר הבית ולאחר מטרים ספורים נתקל בשוטרים שהוצב בעמדת המשטרה ברחוב הגיא. לפתע הוא שלף סכין וניסה לדקור אחד מהם.

לאחר מאבק בין השוטרים לחשוד, שוטר אחר שהיה במקום ירה בו והרג אותו. לא היו נפגעים בקרב השוטרים או האזרחים שהיו באזור, אך שתי נשים לקו בחרדה.

לאחר הפיגוע טענו בני משפחתו של מחאמיד כי לא הייתה הצדקה לחסל אותו למרות שניסה לרצוח שוטר, מאחר ומדובר בפגוע נפש שזה זמן ארוך סבל מדיכאון על רקע אהבה נכזבת.

ממועצת עיריית אום אל-פחם נמסר: "אנו מגנים את רצח הצעיר אחמד מחאמיד בדם קר בשערי מסגד אל אקצא". עוד נכתב בהודעה כי חברי מועצת העיר "מדגישים את הגינוי לרצח מהיר זה ומתפלאים על ההתנהגות הלא הגיונית וללא סיבה כיוון שהיה אפשר למנוע את המקרה העצוב הזה".

במשטרה אמרו עם זאת מעל לכל ספק כי הירי במחבל היה מוצדק ומתחייב מכל היבט שהוא. "אף אחד לא יכול לצפות מהשוטרים שיידעו שהמחבל שתוקף אותם בסכין לוקה בנפשו", אמר גורם בכיר במשטרה. בנוסף, ממצאי התחקיר העלו שתגובת השוטרים הייתה טובה ומהירה – ובכך הם מנעו פגיעה בנפש.

הלווית המחבל באום אל פאחם
צילום: יחיא ג'בארין/TPS