אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: ISTOCK

מחיריהם של מוצרי הטואלטיקה שנכללו בצו סימון המחירים עליו חתם שר הכלכלה אלי כהן, ירדו בממוצע של 8% בין יולי 2018 לנובמבר 2017.

שוק הפארם הישראלי השתנה משמעותית בשנה האחרונה עם שינויי בעלות של רשתות פארם קיימות, פיצול רשתות וכניסת שחקנים חדשים לשוק, כך שקיימות היום בשוק ארבע רשתות פארם עיקריות: סופר פארם, ניו פארם, גוד פארם וסמארט פארם לעומת שחקן מרכזי יחיד לפני כשנה.

משרד הכלכלה והתעשייה ערך בחינה מעמיקה של רמת המחירים בישראל במוצרי הטואלטיקה הנכללים בצו סימון המחירים, זאת על מנת לאתר מגמות ולבחון כיצד השינויים בשוק הפארם משפיעים על כיסו של הצרכן הישראלי.

מדי חודש בוחן המשרד את השפעת צו סימון המוצרים במחיריהם הממוצע במדינות מחוץ לישראל. על פי נתוני משרד הכלכלה, מחירי שבעת המוצרים הראשונים בצו לחודש יולי 2018 ירדו ב-8% בממוצע בהשוואה לחודש נובמבר 2017.

בין המוצרים השונים: שלוש משחות שיניים של המותג קולגייט, שלושה מוצרי דאודורנט לגברים של המותגים ספיד סטיק וג'ילט וכן דאודורנט נשים של המותג דאב.

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, אמר כי "הוראות שקיפות המחירים שבתוקף מאפשרות לצרכנים להשוות בין הרשתות השונות ואני קורא להם להשתמש באפליקציות השונות שעומדות לרשותם, באופן שיסייע להם לבצע צרכנות נבונה. משרד הכלכלה, לרבות הרשויות הכפופות אליו ימשיכו לקדם בנחישות מהלכים להורדת יוקר המחייה".

צילום: משרד הכלכלה
צילום: משרד הכלכלה