לומדים גם בשטח
לומדים גם בשטח צל"ש

ארגון צל"ש-צבא לשם שמים דואג שאלפי חיילים יהיו עטופים באהבת תורה וימשיכו את הקשר עם הרבנים ועם בתי המדרש גם תוך כדי שירות צבאי ארוך ומאתגר ומלא קשיים וניסיונות.

התופעה הקשה והמוכרת של אלפי חיילים שמשרתים בצבא תקופה ארוכה ולאט לאט נחלשים מבחינה רוחנית, כואבת לכולנו מאוד.

ארגון צל"ש-צבא לשם שמים, לקח לעצמו כמטרה לדאוג ללוות את החיילים הדתיים בצבא ועל ידי מגוון רב של פעילויות מחוץ לצבא ובצבא ועל ידי כך לאפשר לאלפי החיילים הדתיים לשמור ולחזק את הכשירות הרוחנית שלהם.

למעבר לאתר ולתרומה לחצו כאן

הכירו את הפרויקטים שלנו:

פרויקט "אהבתי תורתך"

צל"ש מוציא לאור מהדורה של גמרות כיס מבוארות, מחלק אותן לאלפי חיילים ומעודד את החיילים לעשות סיומי מסכתות ביחד. כבר חולקו כ-50,000 חוברות כיס. יש כ-5,000 חיילים דתיים שכבר אוחזים קבוע בדף הגמרא תוך כדי השירות הצבאי. כבר זכינו לחגוג מעל ל- 730 סיומי מסכתות בכ-70 בסיסים ומוצבים שונים ברחבי ארצנו הקדושה.

פרויקט "שמחה יום א'"

במסגרת הפרויקט, ארגון צל"ש מארגן שיעורי תורה בימי ראשון במקומות שבהם מתאספים מאות חיילים וממתינים לאוטובוסים שמסיעים אותם לבסיס. בזמן ההמתנה מאות רבות של מפקדים וחיילים נהנים משולחנות מלאי כל טוב של שתיה וכיבוד מפנק שעוזר להם לשמוע בשמחה שיעור תורה לפני תחילת שבועות נוספים של אימונים ופעילות מבצעית.

ב-6 השנים האחרונות נהנו מהשיעורים האלה מעל ל- 40,000 חיילים!

פרויקט "צל"ש לחייל הבודד"

ארגון צל"ש דואג לחיילים הבודדים הדתיים לשעורי תורה מיוחדים. יש הרבה ארגונים שדואגים לצדדים הגשמיים של החיילים הבודדים, בצל"ש עוטפים את החיילים הבודדים באהבה ולא שוכחים לטפל גם בצרכים הרוחניים שלהם:

מחברים את החיילים הבודדים למשפחות דתיות שמאמצות אותם. מארחים את החיילים במכינות קדם צבאיות ובישיבות לשבתות שלמות כדי שיהיו באווירה של בית מדרש וישמעו שיעורים מפי תלמידי חכמים. דואגים שלכל חייל שמעוניין תהיה חברותא אישית כדי שיוכל ללמוד תורה ביחד גם בטלפון וגם בסוף שבוע כשיוצאים הביתה.

פרויקט "צאתכם לשלום"

ארגון צל"ש מארגן למאות מתגייסים כנסים שבהם לומדים שיעורי תורה כהכנה לשרות הצבאי ומקבלים הרבה עצות מעשיות איך מצליחים לשמור ולחזק את הכשירות הרוחנית לאורך כל השרות הצבאי.

בכנסים האלו הגענו עד היום למעל 1,000 מתגייסים.

פרויקט "קידושא ראבק"

ארגון צל"ש מעודד את החיילים לארגן בשבתות בצבא ובבית מפגשים של חבורות קודש של חיילים שמתאספים ללמוד תורה ביחד בקידוש של שבת בבוקר, בעונג שבת בערב, סעודה שלישית או במלווה מלכה.

עד היום נערכו מעל 200 מפגשים כאלה.

גם בבית המדרש
גם בבית המדרש צל"ש

פרויקט "עתה באתי"

ארגון צל"ש מחלק עשרות אלפי ספרוני כיס של לימוד תורה בנושאים שונים. במדים ובווסט של הצבא יש הרבה כיסים וחשוב שלפחות בכיס אחד יהיה ספר קודש, כך שבזמנים הפנויים תהיה אפשרות נוחה לחיילים לפתוח וללמוד ולשמור על כשירות רוחנית גבוהה.

ב6 השנים האחרונות חולקו מעל 100,000 ספרוני כיס.

ברוך השם הארגון מקבל פרגון ומילים טובות מאלפי חיילים. לפני כחודשיים עלה לאוויר אתר האינטרנט של צל"ש ומומלץ להיכנס ולראות.

למעבר לאתר ולתרומה לחצו כאן

גם דף הפייסבוק של צל"ש מוצלח מאד וברוך השם יש מעל 17,000 אנשים שאוהבים אותו. לחיילים שלנו מגיע צל"ש!

ברוך השם הפעילות מתרחבת ואלפי חיילים מבקשים שנגיע יותר לשטח. אנחנו מזמינים אתכם להיות שותפים ומבקשים שתתנו תרומה לטובת נתינת צל"ש לחיילי צה"ל.

כל תרומה שלכם – המשך והרחבת העבודה והפעילויות שלנו בבסיסים ובשטח.