החינוך החרדי בתנופה
החינוך החרדי בתנופה צילום: חורחה נובומינסקי

ימים אחדים לאחר פתיחת שנת הלימודים במגזר החרדי, ביקר היום (ג') שר החינוך נפתלי בנט בתלמוד תורה 'דברות משה' בשכונת הר נוף בירושלים.

מלבד השר בנט השתתפו בביקור יו״ר ש"ס השר אריה דרעי, סגן השר מאיר פרוש, סגן השר איציק כהן, סגן השר משולם נהרי, ח״כ יעקב מרגי, סגן ראש העיר ירושלים צביקה כהן ומנכ״ל רשת החינוך 'בני יוסף' חיים ביטון.

במהלך הביקור נפגשו השרים עם תלמידי בית הספר ושמעו מהם על ההתרגשות לרגל שנת הלימודים החדשה וכן על חוויותיהם מחופשת הקיץ. כמו כן, הצטרפו לתפילת בוקר עם תלמידי כיתות א׳. בהמשך העבירו השרים בנט ודרעי שיעורי תורה קצרים לתלמידים, וכן השתתפו בשיעור לשון, גיאומטריה ואנגלית.

השרים הביעו את התרשמותם מהיערכות בית הספר לשנת הלימודים וביקשו להודות לצוות החינוכי על העשייה והמסירות למען התלמידים ולמען החינוך במגזר.

שר החינוך בנט אמר "החינוך החרדי בתנופה. אני שמח להגיע לכאן לפתוח את השנה ולחבק את התלמידים לרגל עוד שנה של למידה. מרגש לראות את התלמידים במגזר החרדי, על אף ששאר ילדי ישראל מבלים עוד כמה ימים בחופשה, מגיעים לבית הספר בחדווה ובשמחה, לומדים בחריצות ומשלבים תורה ועבודה גם יחד.

''אני גאה בתהליכים שהחינוך במגזר החרדי עובר, ושמח על שיתוף הפעולה שיש לנו עם מנהיגי החברה החרדית. החינוך החרדי חשוב לנו וכך גם הצמיחה באיכות החיים. נמשיך לקדם את הציבור החרדי, ולהוביל חינוך איכותי ושיוויוני לכל ילדי ישראל. כולם ילדינו", הבטיח.

שר הפנים דרעי אמר לתלמידים ״מי שיודע ללמוד תורה, יוכל להעמיק ולהצליח בכל תחום. מה שתספגו כאן לא תלמדו באף מקום אחר, נצלו את התקופה הזו ותחכימו ככל שתוכלו. תשאלו שאלות, תתפלפלו ואל תיקחו אף פרשנות כמובנת מאליה. אני מאמין בכם. עלו והצליחו״.

סגן שר החינוך פרוש סיפר ״פתחתי הבוקר את שנת הלימודים בבי"ס דיברות משה שתחת רשת מעיין החינוך התורני, ובמסורת להגיע לכל ילדי ישראל, החלטנו השנה להיות ולבקר במקום זה, לראות את השמחה וחדוות הלימוד, התרשמתי מההישגים של התלמידים המגיעים ממגוון הבתים״.