מלכה: מודה לכל עם ישראל שהתפלל בשביליחזקי ברוך

שובה מלכה (18), תושבת מגדל העמק ובוגרת אולפנת רעיה בישוב בית אל, נפצעה באורח קשה בפיגוע דקירה שאירע בחודש יוני האחרון בעיר עפולה.

מלכה ובני משפחתה ערכו היום (שלישי) מסיבת הודיה באולמי "לה בל" בירושלים, בהשתתפות חברים וקרובי משפחה שביקשו כולם להודות על הנס שאירע לצעירה.

''שום דבר לא מובן מאליו", מתארת מלכה בשיחה עם ערוץ 7, ''הכל כל כך מרגש, לפעמים יש קשיים אבל משתדלים שזה לא יהיה המצב הרגיל. מרגש להבין שקיבלנו את החיים במתנה ולחזור לחיים הרגילים לאט לאט, להיות עם המשפחה.

''רצינו להודות לה' בצורה מכובדת, לפרסם את הנס", היא מסבירה את ההחלטה לקיים מסיבת הודיה. ''ברוך ה' עכשיו הגיע הרגע, עבר הרבה זמן, כמעט חזרתי לעצמי והלוואי שכל שנה נזכיר את היום והתאריך באיזו סעודה מכובדת ולא נשכח שהחיים הם מתנה''.

מלכה היתה בדרכה לבחינת בגרות באזרחות כשהתנפל עליה מחבל ערבי ודקר אותה באכזריות. לאחר ימים של אשפוז בבית החולים ''העמק'' התאוששה הצעירה ושוחררה מבית החולים כשמצבה טוב.

שובה בבית החולים
שובה בבית החוליםצילום: Meir Vaknin/Flash90

המחבל שביצע את הפיגוע, נור א-דין שינאוי, תושב ג'נין בן 20, נמלט מהזירה, נתפס כשעה לאחר הפיגוע והוגש נגדו כתב אישום. מחקירת השב"כ עלה כי שינאוי נכנס לישראל בפברואר 2018 במסגרת טיול ונשאר בישראל ללא אישורים כחוק כשהוא עובד בעבודות טייח באזור נצרת עלית ואיכסאל.

בשלב כלשהו החליט המחבל לבצע פיגוע במדינת ישראל כנגד חיל או אדם דתי ולצורך כך אף הצטייד בשתי סכינים. במועד האירוע הבחין שינאוי בשובה מלכה שנראתה לו בעלת חזות יהודית דתית (לדבריו: "מתנחלת") בתחנת האוטובוס והחליט כי זוהי ההזדמנות לבצע את הפיגוע אותו תיכנן עוד קודם לכן.

הוא המתין לשעת הכושר שהיא תהיה לבדה, ניגש אליה מאחור ודקר אותה תשע דקירות בפלג גופה העליון. לאחר שסבר כי גרם למותה נמלט מהמקום.